پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 1380

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان؛ حمید جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی روز گذشته در نهمين جلسه شوراي حفاظت منابع آب استان در محل سالن اجتماعات استانداری حضور یافت.

 

 

در این جلسه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي گفت: شرکت آب و فاضلاب روستايي استان براي کاهش هدر رفت آب، برنامه اي جامع همانند برنامه شركت آب و فاضلاب استان ارائه نمايد تا منابع آبي استان حفظ شوند.

محمد فرهادي، با بيان اينکه در خراسان جنوبي آب و خصوصاً آب شرب ارزش بالايي دارد، دغدغه اصلي مردم استان در مناطق شهري و روستايي را تامين آب مورد نياز در زمينه شرب و کشاورزي دانست. سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، با اشاره به اهميت موضوع آموزش آبياري در مجموعه جهاد کشاورزي استان خاطر نشان کرد: با تغييرات مثبت درالگوي کشت، به سمت و سويي خواهيم رفت كه ضمن كاهش بهره برداري از منابع آب، برداشت بيشتري در حوزه محصولات كشاورزي داشته باشيم.

رئیس شورای حفاظت منابع آب استان در ادامه، مصرف نامناسب آب در دستگاه های اداري و بخش عمومي را از معضلات اصلي مصرف بي رويه آب در استان ذکر کرد و افزود: سيستم اداري و عمومي استان بايد توجه بيشتري به مصرف نامناسب آب داشته باشد؛ از اين رو لازم است فهرست دستگاه هاي عمومي و اداري پر مصرف در جلسه آينده براي بررسي و اتخاذ تصميم ارائه شود.

فرهادی، با تاکید بر لزوم تامین مطالبات شرکت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي استان از دستگاه هاي اداري و اجرايي استان ، تصريح کرد: به منظور دريافت مطالبات از اين دستگاه ها ، ضروري است هزينه ها در سامانه دارايي ثبت شده تا امكان اخذ مطالبات فراهم شود.

وی، با اشاره به تفاوت قیمت تمام شده برای تهيه هر ليتر آب توسط دولت و قيمت پرداختي توسط برخي مصرف کننده هاي صنعتي در مناطق روستايي، استفاده از اهرم هاي قانوني جهت قانونمند شدن نوع مصارف را خواستار شد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی