سه شنبه     13/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 200

دیدار با معاون وزیر ورزش

موضوع: دیدار ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان با معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و مجید پور عیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

مباحث مطروحه:

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ ژاله فرامرزیان معاون وزیر ورزش و جوانان با استاندار خراسان جنوبی  و مجید پور عیسی رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

 فرامرزیان در این دیدار ضمن گزارش  ازبازدید پروژه های ورزشی در بیرجند گفت: ما در استان خراسان جنوبی ۲۵ پروژه ملی داریم که امسال سه میلیارد تومان وزارتخانه تخصیص اعتبار داشته است. وی افزود، در حوزه منابع وزارت ورزش و جوانان نوع اعتبارات با دیگر دستگاهها متفاوت است و بخش مهمی از اعتبارات در فصل ۵ تخصیص پیدا می کند که تلاش ما در مجموعه وزارت توجه به استان ها است. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تصریح کرد: در سال ۹۵ مبلغ اعتبار تخصیص یافته از فصل ۵ به استان یک میلیارد بوده و ما در سال ۹۷ تلاش کردیم این رقم را به مبلغ ۸ میلیارد تومان افزایش داده ایم.

فرامرزیان در خصوص فعالیت در استان ها خاطر نشان کرد؛ با توجه به افزایش اعتبارات مجموعه وزارت ورزش و جوانان از اداره کل استان انتظار فعالیت بیشتر دارد که عواید آن بروز و ظهور کند. وی در خصوص کمبود فضاها و زیر ساخت های ورزشی در استان افزود؛ زیرساخت ها و فضاهای ورزشی در استان مطلوب نیست و ما تلاش می کنیم که اتفاقات خوبی برای خراسان جنوبی رقم بخورد. فرامرزیان در ادامه افزود؛ در بحث مالیات بر ارزش افزوده سهم خراسان جنوبی را ویژه دیده ایم و با توجه به حضور وزیر ورزش و جوانان به عنوان جانشین رییس در ستاد اقتصاد مقاومتی و وزیر معین استان تلاش می کنیم با استفاده از این ظرفیت در حد امکان اعتبارات پروژه های ملی استان را افزایش داده تا پروژه های نیمه تمام ورزشی تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام برسد‌ . وی در پایان گفت؛ مجموعه مدیریتی در اداره کل ورزش و جوانان استان می بایست در بحث استفاده از ظرفیت های خیرین، بخش خصوصی و ماده ۲۷ ، واگذاری و مشارکت در پروژه های ناتمام ورزشی استان وارد شود. معتمدیان استاندار خراسان جنوبی ضمن تقدیر از نگاه ویژه وزیر ورزش و جوانان به استان گفت: خراسان جنوبی با توجه دارا بودن ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان از موقعیت استراتژیک ویژه ای برخوردار است و با عنایت به این امر و وجود آسیب های اجتماعی باید در خصوص ایجاد روحیه نشاط ، شادابی و برنامه ریزی برای سالم گذراندن اوقات فراغت جوانان با ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی اقدام کنیم. مقام عالی دولت در استان با توجه به کمبود های فضاهای ورزشی در نقاط مختلف استان به خصوص منطقه شمال شهر بیرجند خاطرنشان کرد؛ متاسفانه منطقه شمال شهر در بسیاری از حوزه ها از جمله زیرساخت های ورزشی مظلوم واقع شده است که امیدواریم با نگاه مثبت وزیر ورزش و جوانان بتوانیم در این منطقه از شهر که حدود ۹۰ هزار نفر در مسکن های مهر و شمال شهر سکونت دارند اقدامات مناسبی را برای جوانان و مردم این مناطق انجام دهیم. استاندار خراسان جنوبی با اشاره به سفر های شهرستانی و حضور در مناطق روستایی و دیدار بی واسطه با مردم و اینکه ۴۱ درصد از جمعیت استان در روستاها ساکن هستند تصریح کرد؛ در این سفر ها مردم نجیب، مومن و کم توقع مناطق مختلف استان" کمترین خواسته ها را در حوزه ورزش دارند که با حضور مدیرکل اسبق ورزش و جوانان استان مصوباتی را داشته که باید به این مهم توجه و این قول ها محقق شود تا در راستای نگهداشت سرمایه های عظیم انسانی در روستاها و مناطق مرزی که در واقع مرزبانان غیور ایران اسلامی هستند اقدامات موثری صورت گیرد‌. معتمدیان با توجه به عقب افتادگی استان در حوزه های مختلف افزود؛ این عقب افتادگی ها بخشی در زمان خراسان بزرگ به واسطه جنوبی ترین و دور افتاده ترین قسمت از استان خراسان بزرگ اتفاق افتاده است و بخشی هم از زمان مستقل شدن استان به واسطه تغییر در مدیریت های استان در رده های مختلف و خشکسالی های چند ساله بوده است. استاندار خراسان جنوبی در پایان خاطرنشان کرد؛ پروژه های ورزشی زیادی در سال های اخیر در استان شروع به ساخت شده است که اکثریت آنها نیمه تمام رها و بیشتر آنها در زمان استهلاک قرار دارد و با توجه به هزینه شدن منابع در این پروژه ها باید هر چه سریعتر نسبت به تزریق اعتبار برای تکمیل این پروژه ها اقدام شود.