دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 309

IMG 20191109 WA0026

موضوع: بازدید رییس سازمان از مجتمع آموزشی حیات طیبه مهرشهر بیرجند

شرح بازدید:

مجید پور عیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: باید از مصالح بومی در پروژه‌های عمرانی بهره برده شود تا پول در استان استفاده شده و به چرخش درآید.

مجید پورعیسی، امروز 18 آبان، در بازدید استاندار خراسان جنوبی و مسئولان از مجتمع آموزشی حیات طیبه مهرشهر بیرجند بیان کرد: باید گردش مالی پول در استان خرج شود.

وی افزود: باید از مصالح بومی در پروژه‌ها بهره برده شود تا پول در استان استفاده شده و به چرخش درآید.

محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: زمان پروژه باید مدنظر باشد و لازم است مدیریت شود.

وی با بیان اینکه این پروژه باید سریع‌تر تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: بیشترین مشکل سرانه آموزشی در شمال شهر است که در این راستا باید پروژه سریعتر انجام شود تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

هم چنین معاون فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی در رابطه با پروژه مذکور گفت: پروژه از سال 90 شروع شده و با اعتبارات ملی جان گرفته و اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه بحث اعتباری پروژه‌ها ۱۶ میلیارد تومان است، افزود: مشکل اعتبار ملی نداریم و پیمانکار طبق برنامه زمانی در حال کار است؛ این ساختمان سه حیاط مرکزی داشته و پروژه ۳۴ کلاسه است و تا ۴۴ و یا حتی ۵۰ کلاس قابل استفاده خواهد بود.

معاون فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی با اشاره به اینکه زیربنای این پروژه ۱۰ هزار و۲۰۰ متر در دو طبقه است، اظهار کرد: فضای جانبی زیاد دیده شده و سالن ورزشی و آمفی تئاتر داریم.

بهروزی با بیان اینکه محدودیت محوطه اجازه نخواهد داد دانش‌آموز زیادی داشته باشیم، افزود: از مصالح بومی، کاشی سرامیک و سنگ استان استفاده کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه اگر پروژه مشکل مالی نداشته باشد اول مهر افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: تجیزات میکانیکی و برقی خریداری شده و بالغ بر ۷۵ نفر در پروژه مشغول هستند.

IMG 20191109 WA0023

IMG 20191109 WA0028