شنبه     29/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 2223

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی مهندس آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی صبح امروز در دومين جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي استان در محل سالن اجتماعات ساختمان شماره 2 استانداری حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان،معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي در این جلسه گفت: احساس تعلق افراد جامعه به نظام، سبب مي شود سرمايه اجتماعي افزايش يافته و به تبع آن، مشارکت اجتماعي نيز افزايش يابد.

محمد حسيني، با تسليت ايام شهادت حضرت علي(ع) و محکوم نمودن عمليات تروريستي تهران، از همه دستگاه هاي امنيتي و انتظامي که در راه امنيت جمهوري اسلامي ايران تلاش مي كنند تقدير و تشكر كرد.

رئیس ستاد صیانت از حریم امنيت عمومي و حقوق شهروندي استان، با بيان اينکه يکي از بزرگترين ضعف ها در حقوق شهروندي، عدم توجه به اجراي دقيق آن توسط برخي از مسئولين در دستگاه هاي مجري اين امر است ، خاطر نشان کرد: در ارائه گزارش عملكرد بعضاً مي شنويم اقدامات مناسبي در اين زمينه صورت گرفته، اما در مقام عمل شاهديم فاصله زيادي با حالت مطلوب وجود دارد.

حسینی، با اشاره به اینکه رعايت عفاف و حجاب به عنوان يک ارزش اجتماعي در دستگاه هاي اجرايي در اولويت امور و حتي واضح ترين وظيفه اجتماعي کاركنان است، تصريح كرد: رعايت اين اصول از ابتدايي ترين كارهاي يك جامعه اسلامي و انقلابي است و همه به عنوان مستخدم دستگاه و يا نهاد اجرايي، اين اصول را بايد پذيرفته و رعايت كنيم.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ رعايت حقوق شهروندي را بايد در خودمان تقويت کنيم، افزود: وقتي در حوزه هايي نظير رعايت وقت و حقوق ديگران حساسيت به وجود آيد، قطعاً رعايت  حلال و حرام نيز در جامعه بيشتر مد نظر خواهد بود.

حسینی، رعایت اصول حقوق شهروندي توسط فرد فرد مردم را اولين گام در اجراي اين سند دانست و افزود: رعايت حقوق شهروندي توسط مجريان و مسئولين ذي ربط در دستگاه هاي اجرايي، آن را در سطح جامعه پذيرفتني تر خواهد کرد.

بر پایه این گزارش، ستاد صیانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي از سال ۱۳۸۸ در وزارت کشور مطرح و در سال ۹۰ دستورالعمل هاي ذي ربط تدوين شده و از سال ۹۳ در استان ها اجرا مي شود که بر اين اساس رويکرد ستاد  در بحث حقوق شهروندي، آموزش و توانمندسازي مديران و كاركنان، اطلاع رساني و آگاه سازي شهروندان، پيشگيري از تضييع حقوق شهروندان، ارتباطات مردمي و توسعه خدمات الكترونيكي و روان سازي قوانين و مقررات، فضاسازي و تبليغات محيطي و تشويق و ترغيب و پايش وضعيت حقوق شهروندي است.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی