دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 348

image 2019 10 22 11 42 53 378 yOs

موضوع: ستاد توسعه شهرستان نهبندان

دستور کار: میزان میزان پیشرفت فعالیت‌ها و ارزیابی اقدامات

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛  جلسه  " ستاد توسعه شهرستان نهبندان " با هدف میزان پیشرفت فعالیتها و ارزیابی اقدامات به ریاست محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و با حضور مجید پور عیسی رییس سازمان ، نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد.

مجید پور عیسی رییس سازمان در این جلسه گفت: باید ابتدا مسیر و اهداف مشخص شوند و قبل از هر چیز نقشه ی راه برای رسیدن به هدف مورد نظر ترسیم شود.

 باید شاخص های مورد نظر مشخص و احصا شوند. و با توجه به نقشه و مسیر راه پتانسیل ها  ، توانمندی های موجود و اعتبارات استانی ، ملی ، خیرین ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و...استفاده کرد.

وی تاکید کرد چشم انداز توسعه باید به صورت سالانه و کوتاه مدت تعریف شود و این بدان معناست که بدانیم هر سال در چه حوزه ای و به چه میزان باید رشد داشته باشیم.

رییس سازمان اظهار داشت: سهم هر دستگاه باید مشخص باشد و یکی از ضروریات این طرح شناسایی پتانسیل ها و توانمدیهای شهرستان است.

استاندار خراسان جنوبی حرکت در مسیر توسعه شهرستان نهبندان که از مطالبات گذشته  مقام معظم رهبری می باشد ، اکنون برای ما یک تکلیف شرعی است و باید مدیران شهرستان علی الخصوص فرماندار شهرستان ، با رایزنی ، پیگیری ، جذب اعتبارات ، هم افزایی و هماهنگی با سایر دستگاههای اجرایی تخصصی و بر پایه برنامه های اجرایی مشخص و  پروژه محوری حرکت کنند .

فرماندار نهبندان هم در این نشست گزارشی از وضعیت و میزان پیشرفت اقدامات و سند توسعه شهرستان ارائه کرد و مدیران دستگاه‌های تخصصی از جمله راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بنیاد مسکن گزارشی از اقدامات اجرایی و برنامه‌های پیش روی مجموعه خود در راستای اجرای سند توسعه شهرستان نهبندان را بیان کردند. 

image 2019 10 22 11 42 53 254 sok