شنبه     10/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 290

IMG 6052

موضوع دیدار: هشتمین کنفرانس معدنی ایران 

شرح دیدار:

صبح امروز آریا فر استاد دانشگاه بیرجند و عضو هیئت مدیره نظام مهندسی معدن با مجید پور عیسی رییس سازمان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ این دیدار به منظور معرفی هشتمین کنفرانس معدنی ایران درمحل دانشگاه  بیرجند صورت پذیرفت.

آریا فر هدف اصلی از برگزاری این کنفرانس را شناساندن قابلیت ها و پتانسیل های استان برشمرد و افزود تا کنون 7 دوره از این کنفرانس در تهران برگزار شده و برای اولین بار امسال در تاریخ 30 بهمن 98 در بیرجند به مدت دوروز برگزار خواهد شد.

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی معدن استان اظهار داشت: انجمن مهندسی معدن ایران  رییس و دانشگاه بیرجند به عنوان دبیرخانه کنفرانس میباشند.

وی در ادامه افزود با توجه به منافعی که این کنفرانس میتواند برای استان بدنبال داشته باشد ما برای بهتر برگزار شدن این همایش نیازمند  کمک های اعتباری از داخل استان هستیم.

آریا فر ا ز پورعیسی خواست تا با رایزنی و ارائه راهکار مشکلات اعتباری موجود را رفع نماید.

پور عیسی رییس سازمان ، با ابراز خشنودی از برگزاری این کنفرانس به این نکته تاکید کرد که برگزاری این چنین مباحث علمی در توسعه و شناساندن قابلیت هاو پتانسیل های استان موثر خواهد بود.

وی اظهار داشت : سازمان در این مسیر همکاری لازم را خواهد داشت . 

 وی درادامه خواست گزارشی جامع از اقدامات  انجام  شده و برنامه های آتی، مکتوب به سمع و نظر استاندار خراسان جنوبی برسد.

پیشنهادات:

رییس سازمان ، برای تسریع در روند انجام کار تصریح کرد دو راه حل وجود دارد :

اول اینکه با سازمان صنعت و معدن خراسان جنوبی در این باره هماهنگی لازم صورت پذیرد و طرح مورد نظر

رییس سازمان پیگیری و ارائه نتیجه را به مهدی فاطمی نماینده سازمان واگذار کرد.

شایان ذکر است:

یکی از راههای مهم و موثر برای معرفی پتانسیل­های معدنی در هر استان و یا در کشور برگزاری کنفرانس­های ملی است تا از طریق ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و تکنولوژی­های روز؛ زمینه اکتشاف، بهره برداری ، فرآوری و بازرگانی مواد معدنی فراهم گردد.

از اینرو گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند با همفکری سازمان صنعت، معدن و تجارت، خانه معدن و سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی در راستای وظیفه منطقه­ای و ملی خویش پیشنهاد برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران را به انجمن مهندسی معدن ایران پیشنهاد نمود که بعد از برگزاری یک جلسه هم اندیشی بین گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند و هیات مدیره محترم انجمن مهندسی معدن ایران، موافقت اصولی با برگزاری این کنفرانس مهم در دانشگاه بیرجند بعمل آمد.

هشتمین کنفرانس معدنی ایران 30بهمن ماه 98 در شهر بیرجند در دو محور اصلی و فرعی برگزار خواهد شد.

محور های اصلی عبارتند از :

 فرآوری مواد معدنی

اکتشاف معدن

استخراج معدن

مکانیک سنگ

محیط زیست، بهداشت و ایمنی در معادن