دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 416

 IMG 5911

گزارش تکمیلی پیرو خبر 20 مهر98

عنوان:

سومین جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی

دستور کار:

بررسي مصوبات جلسه گذشته ، بررسي وضعيت درآمد هاي عمومي وصولي استان لغايت شهریور ماه سال 98 و پیش بینی درآمدهای سال 99

شرح مباحث:

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی  استان؛ سومین جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی در سال 98 به ریاست مجید پور عیسی رییس سازمان و با حضور و دبیری جعفری مدیر کل امور اقتصادی و دارایی روز شنبه 20 مهر 98 با حضور اعضای ستاد به منظور بررسی مصوبات جلسه گذشته و ارائه گزارش و بررسی درآمد های عمومی وصولی 6 ماه سال جاری و پیش بینی درآمد های سال 99 در محل سالن جلسات سازمان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی  ضمن بررسی مصوبات جلسه گذشته به عملکرد بودجه کل کشور در 5 ماهه ابتدای سال جاری پرداخت. سپس جعفری به تشریح وضعیت درآمدهای عمومی استان لغایت شهریور ماه سال جاری پرداخت و گفت: استان از محل درآمد عمومی نسبت به مصوب دوره 18 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد داشته که در بخش درآمدهای مالیاتی 7 درصد رشد، انحصارات و مالکیت دولت 82 درصدکاهش، خدمات و فروش کالا 7 درصدکاهش، جرائم و خسارات 30 درصدکاهش، درآمد های متفرقه 96 درصدکاهش و در بخش واگذاری دارایی های سرمایه ای 68 درصد نسبت به مصوب دوره کاهش داشته است. جبران کسری به وجود آمده، تلاش بیش از پیش کلیه مدیران دستگاههای اجرایی استان در شناسایی به موقع درآمدها و واریز به حسابهای خزانه را می طلبد . وی در ادامه به تشریح درآمدهای عمومی استان به تفکیک دستگاههای اجرایی پرداخت و مدیران حاضر در جلسه به ارائه توضیحات لازم در خصوص علل کسری یا مازاد وصولی درآمدها پرداختند.

مجید پورعیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس ستاد درآمد و تجهیز منابع استان با اشاره به نقش مهم ستاد درآمد در امر وصول و تحقق درآمدها و همچنین رصد دقیق تکالیف قانونی دستگاههای اجرایی از حیث درآمد های مصوب شده، بیان داشت: با توجه به هزینه های اجتناب ناپذیر بودجه که نیازمند منابع درآمدی می باشند، قانون وظایفی را در جهت تحقق و وصول منابع بر عهده دستگاههای اجرایی قرار داده که تحقق این امر تلاش و پیگیری بیشتر متولیان وصول درآمد در استان را می طلبد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، از کلیه دستگاههای اجرایی وصول کننده درآمد استان خواست با حداکثر توان برای وصول درآمدها تلاش نمایند تا در زمان تخصیص اعتبارات بتوان سهم استان را به صورت کامل مطالبه کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، از کلیه دستگاههای اجرایی وصول کننده درآمد استان خواست با حداکثر توان برای وصول درآمدها تلاش نمایند تا در زمان تخصیص اعتبارات بتوان سهم استان را به صورت کامل مطالبه کرد.

وی در ادامه افزود در صورتی که برخی از ردیف های درآمدی خارج از اختیار و ظرفیت های استان باشد موضوع می بایست از طریق نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری تا نسبت به حذف ردیف های مذکور یا کاهش رقم مصوب آن با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های استان صورت پذیرد .

موهبتی مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادمه بحث بیان داشت: در صورت تخصیص اعتبار طرحی برای شکوفایی و توسعه بازارچه ارائه خواهد شد که زمینه افزایش درآمدهای بازارچه ها را فراهم خواهد نمود وی همچنین خواستار پیگیری اختصاصی شدن درآمد بازارچه ها شد به نحویکه منابع حاصل از بازارچه ها بصورت مستقیم به استان برگشت داده شود .

در ادامه اعضا حاظر در جلسه به بحث و تبادل نظر پیرو موضوعات مطروحه پرداختند.

مصوبات:

IMG 5907