سه شنبه     14/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 338

IMG 5998

گزارش کامل خبر، پیرو خبر مورخ 21 مهر98 

عنوان و دستور کار جلسه:  بررسی مشکلات روستای هدف گردشگری و اقامتگاه های بوم گردی افین

شرح جلسه:

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ صبح  یکشنبه 21 مهر 98 جلسه بررسی مشکلات روستای هدف گردشگری و اقامتگاه های بوم گردی افین به ریاست مجید پور عیسی رییس سازمان و با حضور نمایندگانی از فرمانداری شهرستان زیرکوه، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره کل جهاد کشاورزی، اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، شورای اسلامی روستا افین، دهیار و مدیران اقامتگاه های بوم گردی افین در محل سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید.

در این جلسه پورعیسی، رییس سازمان ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری موجود در استان گفت: برای توسعه روستاها باید نگاه کلان داشت و کارها را با هم افزایی پیش برد.

وی افزود: توسعه گردشگری منجر به توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه خواهد گردید.

پور عیسی یکی از عوامل مهم  در رونق گردشگری را توسعه زیرساختها و معرفی جاذبه های گردشگری استان دانست .

پیشنهادات:

رییس سازمان پیشنهاد کرد: با توجه به کمبود منابع برای روستاهای هدف طرح جامع3 یا 5 ساله و بصورت فازبندی تهیه شود و از ظرفیت های همه دستگاه های متولی استفاده گردد.

در ادامه جلسه عربی، معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: 14 روستای هدف گردشگری در استان که دارای مصوبه هیات دولت می باشد، مشخص شده اند، روستای افین بعنوان کلکسیونی از آثار و جاذبه های تاریخی، طبیعی و صنایع دستی و محصولات تک زمانی و تک مکانی که نیازمند توجه ویژه است و یکی از روستاهای هدف محسوب میشود.

عربی  قدمت برخی از آیین های منطقه را بیش از چندصد سال عنوان کرد و از ثبت معنوی این آیین ها از جمله برداشت و نکوداشت محصول زرشک اشاره نمود.

وی نبود تابلوهای راهنما دو زبانه در مسیر جاده به سمت افین را از مشکلات مسیر عنوان نمود.

در ادامه رییس شورای افین اجرای کامل طرح هادی روستا، ساخت ایستگاه گردشگری ، روکش آسفالت را از مهمترین مشکلات روستا افین عنوان کرد.

در انتهای جلسه نمایندگان محترم دستگاه های اجرایی و فرمانداری شهرستان نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نحوه و مدل حل مشکلات روستای افین مطرح کردند.

انجام روکش آسفالت جاده، نصب تابلو راهنما، واگذاری زمین برای ایجاد بارگاه زرشک، برگزاری جشنواره زرشک به صورت سالیانه و ... از مهمترین مواردی بود که در جلسه مطرح گردید.

IMG 6000

IMG 5997

IMG 6002