دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 247

image 2019 10 12 22 0 5 562 IxZ

موضوع: شوراي برنامه‏ ريزي و توسعه استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان؛ شامگاه شنبه 20 مهر 98 چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست محمدصادق معتمدیان، استاندار و رییس شورا و دبیری مجید پورعیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و با حضور سایر اعضا با چهار دستور کار برگزار شد.

شرح جلسه:

  مجید پورعیسی، رییس سازمان و دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان ضمن عرض خوشامدگویی به اعضاء حاضر در جلسه و تسلیت ایام سوگواری، به بیان این نکته پرداخت که تصمیمات درست به سیاست گذار کمک موثری در رسیدن به اهداف قانون گذار میکند. و از اعضای حاضر خواست تا پیشنهادات راهبردی و موثر خود را برای طرح در شورا به سازمان منتقل کنند.

دستور کار اول: اعتبارات موضوع ماده 23 قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و جرایم رانندگی در سال 1398

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص دستور کار اول جلسه، اعتبارات موضوع ماده 23 قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و جرایم رانندگی در سال 1398، اظهار داشت؛ ازکل مبلغ اعتبار این موضوع معادل 70 درصد در اختیار شهرداریها و 30 درصد در اختیار دهیاری ها قرار خواهد گرفت و پروژه های پیشنهادی از محل این اعتبارات به تفکیک شهرداریها با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری و مدیران زیر مجموعه معاونت جهت بررسی و تصویب ارائه می گردد.

حمید جهانشاهی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان ضمن ارائه سهم شهرداریها و دهیاری ها از این محل و بیان این مطلب که 30 درصد سهم دهیاری ها در اختیار استانداری جهت هزینه کرد در پروژه های مرتبط با دهیاری ها قرار خواهد گرفت، در خصوص مکانیزم توزیع اعتبار این موضوع اظهار داشت؛ مبنای کارشناسی دفتر فنی، حمل و نقل و ترافیک استانداری در توزیع این اعتبارات جرایم اخذ شده و استعلامات راهنمایی و رانندگی می باشد و برای شهرداری های شهرهای فاقد دوربین، حداقل 100میلیون ریال در این خصوص در نظر گرفته شده است.

دستور کار دوم:اعتبارات موضوع تبصره 19 قانون بودجه سال 1398 کل کشور

پور عیسی رییس سازمان و دبیر شورا ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اعتبارات موضوع تبصره 19 قانون بودجه سال 1398 کل کشور و بیان این مطلب که تبصره 19 قانون بودجه کل کشور به عنوان ظرفیت و مشوقی در راستای توسعه مشارکت های عمومی و خصوصی و واگذاری پروژه های تملک دارائیهای سرمایه ای استان به بخش غیر دولتی (ماده 27 قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت) می باشد مربوط به بسته های تشویقی و یارانه سود تسهیلات در راستای واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و در حال بهره برداری به بخش غیردولتی می باشد افزود: به همین منظور طی نشستی با فرمانداران محترم و مدیران مربوطه اقدامات پیش رو دستگاه های اجرایی و فرمانداری های استان در راستای واگذاری پروژه های تملک دارائیهای سرمایه ای استانی به بخش غیر دولتی و ایجاد مشوق های لازم با استفاده از ظرفیت های تبصره (19) قانون بودجه سال 1398 کل کشور و تسهیلات فراهم شده در این ظرفیت قانونی ارائه گردیده است.

وی در رابطه با جذب اعتبارات شهرستانی گفت: پیشنهاد می گردد چنانچه ظرف دو ماه آتی شهرستانی نتواند اعتبار مربوطه را جذب نماید تخصیص شهرستانی اعتبار این موضوع به صورت شناور در نظر گرفته شود.

   در ادامه خانی نژاد نماینده سازمان در کارگروه واگذاری پروژه های عمرانی به بخش غیر دولتی، توضیحاتی در خصوص واگذاری پروژه های تملک دارائیهای سرمایه ای استانی به بخش غیر دولتی و ایجاد مشوق های لازم ارائه دادو افزود: فرمانداران محترم در نظر داشته باشند علاوه بر 89 طرح قابل واگذاری تعهدات استان، چنانچه با استفاده و بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی بتوانند سرمایه گذارانی را جهت واگذاری پروژه های جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و در حال بهره برداری وارد استان نمایند می توانند از اعتبارات این موضوع بهره مند گردند.

دستور کار سوم: مصوبات کارگروههای تخصصی ذیل شورا

مصوبات کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی و عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست مورخ 24شهریور98 و لیست عناوین گروه های کاری ذیل کارگروه های تخصصی 4 گانه نیز با رای حداکثری اعضا تصویب شد.

دستور کار چهارم: بخشداری دیهوک به دادگستری استان به استناد بند«ب» ماده (89) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت

ضمن موافقت استاندار خراسان جنوبی مورد تاییدشورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

در پایان معتمدیان استاندار و رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان از برگزاری به موقع و منظم جلسات شورای برنامه ریزی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ابراز خشنودی و تشکر کرد.

معتمدیان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی مدیران دستگاههای استان در برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر ، اظهار داشت : برگزاری موفق و باشکوه همایش مذکور و‌ حضور پرشمار بیش از ۴۰ نفر از مهمانان کشوری ازجمله معاون اول محترم رئیس جمهور ، وزرا و روسای سازمان های کشوری ، فرصتی موثر و مثبت برای معرفی ظرفیتها و پتانسیلهای استان بود که این مهم به خوبی محقق شد .

مصوبات:

image 2019 10 12 21 59 56 42 bC4