دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 534

IMG 5857

موضوع: دیدار نمایندگان استارتاپ های بابا کدخدا و باتو و امضای بوم استارتاپ توسط رییس سازمان

شرح دیدار:

استارت آپ باباکدخدا، فروشگاه آنلاین باباکدخدا

 استارت آپ با تو، سامانه جامع معرفی فرصت های سرمایه گذاری  روستاهای خراسان جنوبی (با تو)

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ؛ پنجشنبه 18 مهر 98 نمایندگان استارت آپ با تو با رییس سازمان دیدار و از رهنمودهای رییس سازمان بهره مند شدند.

نمایندگان این استارتاپ در رابطه با فروشگاه آنلاین باباکدخدا بیان داشتند: هدف ما از ایجاد سامانه باباکدخدا این بود که بار دیگر با کمک باباکدخدا رونق را به روستا ها برگردانیم.

باباکدخدا یک سامانه جامع معرفی و فروش محصولات اصیل روستایی می باشد که در این سامانه مشتری بصورت مستقیم محصولات را از کشاورزان می خرد و همین امر باعث کوتاه شدن مسیر فروش و کوتاه کردن دست دلالان و سود بیشتر برای کشاورز از فروش محصولات می شود.

امیدواریم با کمک باباکدخدا بار دیگر رونق را به تولیدات روستایی برگردانیم تا مردمان زحمت کش روستایی با انگیزه بیشتری به کار و زندگی در روستا ادامه دهند.

آنها هدف از ایجاد سامانه جامع معرفی فرصت های سرمایه گذاری روستاهای خراسان جنوبی (با تو) استفاده از یک زیرساخت امن و شفاف با کاربری بسیار ساده برای شناساندن ظرفیت های بالقوه موجود در روستاهایی که مستعد توسعه هستند.  آنها افزودند تیم ما از طریق ارتباطی که دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با دهیاری های روستاهای مستعد برقرار میکند ،جلسات متعددی را با دهیاران برگزار و فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی و مورد بررسی قرار میدهد.

بعد از بررسی اولیه این زیر ساخت ها جلسات توجیحی با صاحبان سرمایه(یعنی روستاییان) گذاشته و اطلاعاتی کامل از منابع و فرصت های موجود جمع آوری و در سامانه مذکور تعریف میشود.

برخی از منابع و فرصت های موجود:

۱_ زمین با کاربری کارگاهی ،مسکونی، باغی

۲_انبارها

۳_مزرعه کشاورزی با آب کشاورزی

۴_بارگاه زرشک

۵_کارگاه هایی که توان پاک کردن محصولات کشاورزی (عناب،زرشک،پسته)را دارند

۶_محصولات کشاورزی که مناسب فرآوری هستند و دارای ارزش افزوده هستند و...

این طرح توان ایجاد هزاران شغل مستقیم در روستاها رادارد و یکی دیگر از مزایای این طرح این است که میتواند مسیر توسعه روستاهای استان را کوتاه تر کند و باعث جلوگیری از مهاجرت نیروهای جوان و پر توان روستایی میشود و باعث افزایش درآمد میشود.

لازم به ذکر است طبق رایزنی هایی که تا به امروز انجام شده با دو شرکت تفاهم نامه هایی نیز به امضا رسیده که یک شرکت به نام ویرا نیوساد فناور آرکا آمادگی خود را جهت انجام کلیه امور مربوط به پشتیبانی وب سایت ها،نرم افزارها،طراحی پوستر های تبلیغاتی،دیجیتال مارکتینگ،تولید محتوا،بازاریابی،تبلیغات مجازی

و یک شرکت به نام تجارت نوین ویرانیکا جهت آماده کردن زیر ساخت های لازم در راستای توسعه کسب و کار های ایجاد شده در پروژهای این سامانه بر بستر اینترنت به روش مشاوره،طراحی،ساخت و تولید نرم افزار، وبسایت و ساخت موشن گرافی اعلام نموده اند.

مجید پور عیسی رییس سازمان در رابطه با این سامانه اظهار داشت: حذف واسطه ها و دلالان از فروش محصولات کشاورزی که در روستاها تولید می شود بسیار امر مهمی می باشد ، زیرا کشاورز می تواند از طریق فروش محصولات خود بدون واسطه سود بیشتری را کسب کرده و روند تولید سال آینده خود را بهبود بخشد.وی ضمن حمایت از این استارتاپ پیشنهاد داد جلسات مشترکی در راستای تریع روند رشد این استارتاپ و موارد مشابه با همکاران سازمان تشکیل شود تا نتایج بهتری کسب گردد.

در حاشیه این دیدار رییس سازمان ضمن حمایت از این طرح بوم افتتاحیه استارت آپ باباکدخدا را امضا نمود.

شایان ذکر است پور عیسی رییس سازمان در نمایشگاه دستاوردهای دستگاههای اجرایی استان در 15 مهر98 از غرفه استارتاپ بازدید و پس از افتتاح و امضای بوم استارت آپ با تو بیان داشت که این استارت آپ در راستای پیشرفت روستا های استان خراسان جنوبی نقش مهمی را ایفا خواهد کرد و اگر این استارت آپ به ثمر برسد در حوزه سرمایه گذاری در روستاها بسیار موثرخواهد بود.

emza

IMG 5855

photo5834699332471861521