سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 388

همایش ملی روز روستا و عشایر که پنج دوره آن در تهران برگزار شد، اکنون در ایستگاه ششم به خراسان جنوبی رسید.

image 2019 10 7 11 4 58 834 1PD

شرح مختصرصی در باره ی همایش ملی روز روستا و عشایر:

 بنا به درخواست مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، شورای فرهنگ عمومی شهریور ۹۲ با پیشنهاد نامگذاری یک روز به نام روستاییان و عشایر موافقت کرد و قرار شد ۱۵ مهر در تقویم رسمی ایران روز روستا و عشایر شود. 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نخستین همایش ملی روز روستا و عشایر را سال ۹۳ در  سالن اجلاس سران تهران برگزار کرد که رئیس جمهوری اسلامی ایران سخنران ویژه این همایش بود. 

پس از آن هر سال همایش ملی روز روستا و عشایر با حضور مسئولان کشوری، فعالان این حوزه و دستگاه‌های مرتبط در تهران برگزار شد و بازتاب خوبی پیدا کرد.

معرفی چنین روزی و برگزاری همایش در سطح ملی تدبیر و امیدی بود که فرهنگ روستایی و عشایر در جهت رونق تولید ملی توسعه و ترویج یابد و هدف اصلی از این اقدام ارزشمند ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس بین روستاییان و عشایر است و از همه مهمتر این مناسبت می‌تواند روزی برای بزرگداشت شایسته مقام و منزلت جامعه روستایی و عشایری کشور باشد. 

همایش ملی روز روستا و عشایر سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ با حضور رئیس جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار شد و سخنران چهارمین و پنجمین همایش نیز معاون اول رئیس جمهوری بود. 

امسال بعد از گذشت پنج دوره از برگزاری همایش روز روستا و عشایر با تصمیم مسئولان اولین بار این همایش ملی قرار است خارج از پایتخت و در خراسان جنوبی برگزار شود. مسئولیت ستاد ملی روز روستا و عشایر با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری است و در کنار آن ۶ وزارتخانه، سه سازمان و سه نهاد انقلاب اسلامی از جمله مشارکت کنندگان این ستاد محسوب می‌شوند.