چهارشنبه     02/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 495

هنرستان هنرهای زیبا در بیرجند با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی راه‌اندازی شد.

image 2019 10 5 20 31 27 433 fA8

موضوع: افتتاح هنرستان هنرهای زیبای بیرجند

شرح مختصر مراسم:

هنرستان دخترانه هنرهای زیبا بیرجند با حضور مجید پور عیسی  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، هنرمندان و مدیران هنری  افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ نخستین هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در بیرجند با حضورمجید پورعیسی، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی علی اکبر صفی‌پور، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، ناصر نبی‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی، و جمعی از مدیران و هنرمندان صبح شنبه 13 مهر98 راه اندازی شد.

از مهرماه امسال هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند در رشته‌های نقاشی، نمایش و سینما فعالیت خود را آغاز کرده است.

ناصر نبی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم از حمایت‌ها و تلاش‌های دلسوزانه استاندار خراسان جنوبی، رئیس و معاونان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به دلیل تاکید و پیگیری‌هایی که برای راه‌اندازی این هنرستان انجام داده بودند، تشکر  و قدردانی کرد.

گفتنی است در 16 مهرماه سال جاری  طی دیدار مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در راستای تاسیس هنرستان هنرهای زیبا در حاشیه جلسه تفاهم نامه همکاری آموزشی فیمابین اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان د رمحل دفتر کار رییس سازمان منعقد گردید.

نبی زاده بیان کرد: هدف اصلی از راه‌اندازی این هنرستان ارتقای سطح علمی هنرمندان با فراهم ساختن امکان ادامه تحصیل و ورود به بازار کار هنرجویان و اشتغال آنان است.

وی ادامه داد: در سال‌های آینده تلاش خواهیم کرد که تعداد رشته‌های آموزشی این هنرستان را افزایش دهیم و راه‌اندازی این هنرستان فرصتی است که آموزش هنر به صورت استاندارد در اختیار هنرمندان قرار گیرد.

نبی‌زاده عنوان کرد: خراسان جنوبی سومین استانی است که آموزش مدرن با راه‌اندازی مدرسه شوکتیه در آن پایه‌گذاری شده است.

شایان دکر است ۳۱ فروردین ماه سال جاری بود که  در سفر سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، محمد اله یاری فومنی، مدیرکل سابق دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری و هادی مظفری مدیرکل هنری تجسمی به خراسان جنوبی، در نشستی با حضور مدیران اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی، آموزش و پرورش و دیگر نهادهای استان خراسان جنوبی درباره راه اندازی هنرستان هنرهای زیبای استان خراسان جنوبی گفتگو و توافق شد.

image 2019 10 5 20 32 7 457 UlX