پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 253

IMG 5700

محل برگزاری جلسه : سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

دستور کار : تحلیل وضعیت محیط کسب و کار استان

جلسه هم اندیشی اشتغال با موضوع تحلیل وضعیت محیط کسب و کار استان 11 مهر98 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ صبح امروزجلسه هم اندیشی اشتغال با موضوع تحلیل وضعیت محیط کسب و کار استان به ریاست مجید پورعیسی رییس سازمان و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی  ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی در محل سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  برگزار گردید.

شرح مختصر:

در ابتدای جلسه  پور عیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن اشاره به محیط کسب و کار در توسعه سرمایه گذاری در کشور ، بیان داشت  آسیب شناسی محیط کسب و کار  و احصاء اقدامات و برنامه ها برای بهبود آن در استان از موارد قابل توجه در حمایت از فعالیت های اقتصادی می باشد .

وی اظهار داشت نقشه جامع سرمایه گذاری در استان در حال تدوین بوده که این امر نیز به بهبود فضای کسب و کار استان کمک خواهد کرد .

در ادامه جلسه  بهروزی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گزارشی از شاخص های محیط کسب و کار استان و کشور ارائه داد.

 وی اظهار داشت براساس گزارشات منتشر شده ضعف زیر ساختهای حمل و نقل ، کمبود سرمایه در گردش ، بی ثباتی قیمت ها ، وجود انحصار  از مهمترین عوامل محیطی مخل کسب و کار می باشد .

بهروزی در ادامه به معرفی سامانه های سام ( سامانه اطلاع رسانی مجوز های کشور) ، دادور( سامانه دریافت شکایات ، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان کسب و کار )، یاور( مرکز مشاوره فوریت های محیط کسب و کار)، نما(پایگاه اطلاعات مجوزها و استعلامات کشور) پرداخت و اظهار داشت طراحی سامانه  های مذکور درکشور  در راستای بهبود محیط کسب و کار بوده است.

در ادامه جلسه نمایندگان محترم دستگاه های اجرایی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوع مطرح کردند .

طولانی بودن زمان استعلام ها ، تعدد استعلام های فعالیت های کسب و کار ، بی ثباتی قوانین و مقررات ، یکسان بودن مجوزهای کسب و کار برای کسب و کارهای بزرگ و مشاغل خرد و ...  از مواردی بود که توسط نمایندگان دستگاه های اجرایی مطرح گردید.

مصوبات:

IMG 5706

3000