سه شنبه     14/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 314

File 1

موضوع:جلسه تبادل‌نظر نصب و يكپارچه‌سازي سامانه ارزيابي رصد توسعه 

مکان برگزاری جلسه:سازمان برنامه و بودجه کشور

دستور کار: زیر سامانه نظارت بر پروژههای عمرانی / زیر سامانه ی پایش تولید

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان؛ یکشنبه7مهر98 مجید پورعیسی رییس سازمان در جلسه تبادل‌نظر نصب و يكپارچه‌سازي سامانه ارزيابي رصد توسعه  در محل سازمان برنامه و بودجه کشورحضور یافت.

شرح مختصر:

به نقل از سایت سازمان برنامه و بودجه کشور؛ جلسه بحث و تبادل‌‌نظر در مورد نهايي‌سازي نصب و يكپارچه‌ و فعال‌سازي براي ۳۱ سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها با عنوان زيرسامانه‌هاي تخصصي ذيل سامانه ارزيابي توسعه و رصد آمايش(ساترا) در محل سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني،روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور،در اين جلسه مهندس امير اميني رييس امور برنامه‌ريزي، نظارت و آمايش سرزمين اين سازمان اظهار داشت: از سال ۱۳۹۱ سامانه‌اي براي رصد توسعه و پايش امور فعاليت‌هاي مربوط به دولت شكل گرفت و در سال ۱۳۹۳ با تصويب هيأت وزيران،تمام دستگاه‌هاي اجرايي موظف به نصب و پياده‌سازي و ورود اطلاعات به اين سامانه شدند
 وي افزود: خوشبختانه ميزان پيشرفت اين سامانه‌ در اغلب استان‌ها بيش از حد تصور بود و در ۳۱ استان پياده‌سازي و نصب شده است.
به گفته وي، اين جلسه به منظور ايجاد وحدت رويه در بين تمام استان‌ها تشكيل شده است و در صدد اين هستيم كه از تجربه و دانش تمام استان‌ها بهره ببريم و زير‌سامانه‌هاي توسعه داده شده در استان‌ها را تجميع كنيم.
گزارش مذكور حاكي است كه در اين جلسه از سوي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اصفهان گزارشي در مورد سامانه يكپارچه نظارت بر طرح‌هاي عمراني ارايه شد.
در ادامه جلسه همچنين گزارش زيرسامانه پايش توليد هم از سوي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد ارايه شد.
بر پايه اين گزارش، شركت كنندگان در اين جلسه در ادامه به بيان ديدگاه‌ها و طرح پرسش‌هاي خود پرداختند.