چهارشنبه     22/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 406

مجید پورعیسی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: یکی از نقش های اساسی بسیج در توسعه مناطق روستایی و محروم جامعه توانمند سازی جوامع است.

IMG 5650

دستور کار جلسه:

تبیین مدل توسعه اشتغال روستایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج سازندگی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ پیرو برگزاری جلسات دبیرخانه کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری جلسه هم اندیشی اشتغال با موضوع  "تبیین مدل توسعه اشتغال روستایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج سازندگی " با حضور مجید پورعیسی رییس سازمان، نمایندگان دستگاه های اجرایی  ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی روزپنجشنبه 4مهر98در محل سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  برگزار گردید. 

خلاصه مذاکرات :

در ابتدای جلسه پور عیسی رئیس سازمان ضمن اشاره به نقش بسیج در توسعه مناطق روستایی و محروم جامعه ، بیان داشت: یکی از اقدامات اساسی  بسیج توانمند سازی جوامع می باشد.

وی فراهم نمودن زمینه مشارکت اقشار مختلف را در توسعه جوامع  را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی بیان کرد. رییس سازمان بر نقش شبکه سازی و تکمیل زنجیره ارزش در توسعه و پایداری کسب و کارها تاکید کرد.

در ادامه جلسه هنری رئیس بسیج سازندگی استان گزارشی از اهم وظایف و اقداماتی که در حوزه های مختلف بویژه اشتغال  توسط بسیج انجام می گیرد ارائه داد.

وی بیان کرد بحث اشتغال و توانمندسازی جوامع روستایی یکی از برنامه های مهم بسیج سازندگی بوده و از طرفی مردمی کردن اقتصاد یکی دیگر از اهداف این سازمان می باشد .

هنری ضمن بیان این نکته که سازمان بسیج سازندگی استان در حوزه اشتغال در دو بخش اشتغال مزیتی و اشتغال معیشتی با هدف خودکفا کردن خانوارها  فعالیت می کند اظهار داشت: توسعه صندوق های قرض الحسنه مردمی در روستاها ، جذب منابع خیرین در حوزه اشتغال و کمک به برند سازی و توسعه بازار را از دیگر برنامه های بسیج سازندگی می باشد.

در ادامه جلسه حسینی از همکاران سازمان بسیج سازندگی گزارشی از اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی در حوزه اشتغال و توانمندسازی جوامع روستایی ارائه نمود. وی  ضمن معرفی طرح رستا در حوزه اشتغال ، یکی  از اقدامات را شناسایی رسته های اولویت دار و تعیین نقاط نیازمند مداخله و سپس مشخص نمودن برنامه اقدام در این فعالیت ها بیان کرد. اکبری شناسایی مزیت ها ، بازار سازی ، راه اندازی و توانمند سازی ، پایدار سازی و شبکه سازی کسب و کارها و در نهایت رها سازی را ازگام های اصلی این طرح بیان کرد.

در ادامه جلسه نمایندگان محترم دستگاه های اجرایی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوع  مطرح کردند.

همچنین نحوه تعامل با سایر نهادها ، نحوه ارتباط این فعالیتها با تشکل های تعاونی و .... از جمله مواردی بود که توسط نمایندگان دستگاه های اجرایی مطرح گردید.

مصوبات:

IMG 5653