جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 241

IMG 20190921 WA0009

 سلطانی فر در ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی گفت:

پیگیری درخواست های استان در راستای تحقق سیاست ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی استان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ صبح امروز ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی با حضور مسعود سلطانی فر جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ، معتمدیان استاندار و رییس ستاند فرماندهی اقتصاد مقاومتی ، پور عیسی رییس سازمان و دبیر ستاند فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی برگزار شد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان کشور گفت: خدارا شاکرم که به غیر از حوزه های تخصصی در حوزه های دیگر فعالیت می کنیم و اکنون در خراسان جنوبی حضور دارم.

جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به آغاز سالگرد هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در طول 8 سال جنگ تحمیلی هیچ گاه صادرات نفت ما قطع نشد و نیازهای ارزی کشور تامین می شد.

وزیر ورزش و جوانان کشور یادآورشد: دولت با تمام قوا به مقابله با تحریم ها پرداخته است تا ارزش ملی پول را افزایش و تورم را کاهش دهد که خوشبختانه با سیاست های اقتصاد مقاومتی موفق شدیم از افزایش نرخ دلار جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه روند نگران کننده ی  برخی از شاخص ها حفظ شده است گفت: تاکنون شاهد نقدینگی واحد های اقتصادی، افزایش پول ملی و کاهش تورم هستیم.

جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور با تاکید براینکه این ملت اراده کرده است که راه موفقیت را با قوت و قدرت ادامه دهد خاطرنشان کرد: هیچ نیرویی نمی تواند با اراده این ملت مقابله کند.

سلطانی فر به سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: خمیر مایه اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از همه ظرفیت های اقتصادی برای رشد و توسعه اقتصاد کشور و باید در راستای مقابله با تهدید های خارجی و داخلی استفاده شود.

وی با بررسی مدل های اقتصادی جهانی، امنیت سرمایه گذاری، اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیات را از بنیان های افزایش درآمد سرانه در بسیاری از کشورهای جهان دانستو افزود باید اجازه دهیم ثروت ایجاد و سپس به صورت عادلانه در جامعه توزیع شود.

جانشنین اقتصاد مقاومتی کشور گفت: علی رغم تمامی محدودیت ها، موفقیت ما قابل قبول و ارزیابی است و اگر دچار تحریم نمی شدیم قطعا در اقتصاد موفقیت های بهتری را کسب می کردیم. وی از کلیه مدیران اجرایی استان خواست به سرمایه گذاران و گردشگران به عنوان فرصت بنگرند و از آن ها حمایت کنند.

وزیر ورزش و جوانان کشور گفت: تا پایان سال جاری چهار بار دیگر به خراسان جنوبی سفر خواهم کرد تا از دیگر از شهرستان های استان هم بازدید کنم.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات مورد نیاز کویرتایر و اجرایی شدن عملیات احداث راه آهن استان را  پیگیر هستیم افزود: استاندار محترم استان پیگیری درخواست های طرح شده در جلسه را در دستور کار قرار دهند و این درخواست ها از طریق وزیر معین استان در هیئت دولت مطرح و با تک تک وزارتخانه ها در همین راستا جلسه برگزار خواهد شد.

وی به حوزه ورزش وجوانان هم اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی نیاز به رسیدگی بیشتری دارد ما این استان را در کنار 5 استان دیگر قرار دادیم و تخصیص منابع بیشتری انجام خواهد شد تا پروژه های اقتصادی بیشتری را شاهد باشیم.