دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 357

IMG 20190905 WA0000

 

به گزارش روابط عمومی سازمان  مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جلسه جمع بندی سفر به سربیشه، با حضور معتمدیان استاندار ، پورعیسی رییس سازمان و سایر مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد.

مباحث مطروحه:

محمدصادق معتمدیان شامگاه چهارشنبه در نشست جمع بندی سفر به سربیشه افزود: شهرستان‌هایی داریم که عقب ماندگی بیشتری نسبت به مرکز استان دارند که یکی از این شهرستان‌ها علیرغم پتانسیل‌های خوب، سربیشه است.

وی با بیان اینکه باید در ۲ سال باقی مانده از عمر دولت این فاصله‌ها را کمتر کنیم و این اقدام شدنی هم است، اضافه کرد: همه دولت‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به وسع خود در راستای محرومیت زدایی تلاش کردند و اقدامات آنان قابل تقدیر است.

مقام عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه باید مطالبات شهرستانی ما افزایش پیدا کند، گفت: در بحث عبور و مرور و حمل و نقل‌ و غرفه های موجود در بازارچه باید زمینه اشتغال مردم فراهم شود.

معتمدیان افزود: با توجه به اینکه روستاهای این  منطقه وضعیت خوبی ندارند لازم است مدیران بر اساس برنامه‌ ی اعلام شده حداقل سالی ۲ بار در شهرستان‌ها حضور میدانی و کارشناسی داشته باشند.

وی با بیان داشت: در کنار پیگیری این مصوبات دستگاه‌های اجرایی نیز از محل اعتبارات ملی حداکثر جذب را داشته باشند تا بتوانیم پروژه‌های جدید و بیشتری را در مناطق اجرا کنیم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم  از شهرستان‌های محروم سربیشه، نهبندان و درمیان محرومیت زدایی کنیم هرچند در این مناطق خدمات خوبی انجام شده و در این مناطق کارهای انجام شده به مراتب بیشتر از کارهای انجام نشده است.

استاندار خراسان جنوبی از مسئولان شهرستانی خواست برای جذب سرمایه گذار تلاش کنند، اگر بنا است وضعیت معیشتی مردم تغییر پیدا کند و افزایش درآمد و تولید ثروت داشته باشیم نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم.دولت نیز زیرساخت‌ها را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کرده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: هفت و یا هشت روستا در بخش مرزی درح در شعاع مرز هستند که باید با استفاده از راهکارهای قانونی بتوانیم مجوز لازم را بگیرم و امکان دریافت یارانه سوخت برای این روستاهای محروم را فراهم کنیم.

افضلی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه اقدامات مختلف استاندار خراسان جنوبی قابل تقدیر است و این حرکت جهادگونه که در جهت سازندگی به همت استاندار و سایر مسئولان آغاز شده در جهت توسعه هر بیشتر استان ادامه یابد، اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به نهبندان اجرایی شده است.

 وی گفت: کم آبی مهمترین مشکل روستاییان خراسان جنوبی است که مهاجرت آنان را در پی داشته است، هم اکنون روستاییان نوار مرز با مشکلات کم آبی دست و پنجه نرم می‌کنند.

افضلی افزود : اتمام طرح‌های آبرسانی سربیشه نیاز به ۸۲ میلیارد تومان اعتبار دارد.