پنج شنبه     03/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 420

image 2019 9 4 8 23 50 981 5Ge

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ شورای عالی ورزش استان عصر امروز به ریاست معتمدیان استاندار و با حضور پورعیسی رییس سازمان و دبیری عزیزی و مدیر کل ورزش و جوانان و با حضور جمعی از فرمانداران ،مدیران دستگاه های اجرایی استان و روسای برخی هیأت های ورزشی خراسان جنوبی تشکیل جلسه داد.

مجید پور عیسی در این شورا، ورزش را امری فرابخشی و فرا استانی دانست و گفت: با توجه به سفر قریب الوقوع وزیر ورزش و جوانان به استان، اداره کل ورزش و جوانان استان باید به دنبال عقد تفاهم نامه هایی در بازه چند ساله و تا پایان دولت باشد تا ضمن بهره مندی از حضور وزیر ورزش در استان بتواند منافع ورزش استان را نیز تأمین کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی در جلسه شورای عالی ورزش استان گفت: استانداری می بایست شهرداری ها را مکلف کند که در حوزه ورزش ورود کنند و یار و همراه ورزش استان باشند.

مجید پورعیسی ضمن بیان این مطلب که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با مشاوران خود در حوزه عمران و فنی در کنار وزش و جوانان استان جهت تکمیل پروژه های اماکن ورزشی است افزود: شرکت های خدماتی استان مانند شرکت آب، برق و گاز و صنایع استان این امکان را دارند  صفر تا صد تیم های ورزشی استان را حمایت کنند و استانداری می بایست این دستگاه ها و صنایع را با مشوق های انگیزشی ملزم به حمایت از تیم های ورزشی استان در لیگ های برتر کشور نماید.

وی ضمن اشاره به فرابخشی بودن حوزه ورزش خاطر نشان کرد: ورزش و جوانان به تنهایی و بدون حمایت استانی و ملی قادر به تیم داری در سطح کشوری و ملی نیست .

پورعیسی افزود : در حوزه مالیاتی استان، باید معافیت مالیاتی سرمایه گذاران بخش ورزش مصوب شود تا سرمایه گذاران بیشتری پای کار باشند.

رییس سازمان گفت: دستگاه های اجرایی استان می بایست مکلف به هزینه کرد و پرداخت یک درصد سهم ورزش خود باشند و استانداری نیز این حق مسلم ورزش استان را باید از دستگاه ها مطالبه کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اماکن ورزشی دستگاه های اجرایی استان باید به صورت رایگان در اختیار بانوان ورزشکار باشد تا شاهد رشد و گسترش ورزش بانوان و بالطبع ارتقاء سطح ورزش همگانی و قهرمانی استان باشیم.