دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 289

IMG 20190903 WA0026

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان گفت: با توجه به اینکه بخشی از این پروژه‌ها مصوبه سفرهای شهرستانی در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی بوده است نیاز به بازنگری دارد. 

معتمدیان گفت: برای اجرا و پیگیری های لازم موارد کلان‌ باید در فهرست پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان تعریف و این پروژه‌ها در زمینه زیرساخت‌ها، صنعت و کشاورزی بازنگری و تصویب شود .

استاندار خراسان جنوبی به ۱۰ سفر شهرستانی خود از سال گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: این سفرها ۵۰۰ مصوبه داشته که اغلب آن تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های توسعه و پروژه‌های سرمایه گذاری براساس پتانسیل‌های هر شهرستان بوده است

مقام عالی دولت در استان با اشاره به تصویب سند سازگاری با کم آبی خراسان جنوبی در شورای عالی آب به عنوان استان پایلوت کشور در سال جاری گفت: نیاز است در این راستا پروژه‌هایی برای تامین آب مورد نیاز نهضت گلخانه‌ای، صنعت و غیره در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی پیگیری شود. 

وی افزود: تکمیل ۳۷ مجتمع آبرسانی تا پایان دولت دوازدهم به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا بتوان مشکل آب ۵۰۰ روستا را حل کرد کو این موضوع در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان نیز پیگیری خواهد شد تا بتوان برای آن تفاهم‌نامه چند جانبه‌ای را امضا کرد. 

معتمدیان با بیان اینکه این پروژه‌ها در نگهداشت جمعیت به ویژه در روستاها و مناطق مرزی تاثیر بسزایی دارد اظهار داشت: اصلی‌ترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این نوع پروژه‌ها است که باید در فهرست مصوبات ستاد مرکزی نیز قرار گیرد. 

وی همچنین گفت: وزیر ورزش و جوانان به عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور و وزیر معین خراسان جنوبی به این استان سفر می‌کند.