دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 381

IMG 20190903 WA0029 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ نشست ستاد اقتصاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان به ریاست محمد صادق معتمدیان استاندار و با حضور  مجید پورعیسی رییس سازمان و سایر مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد.

مجید پورعیسی رئیس سازمان  روز سه‌شنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش‌های زیرساختی، تسهیلاتی و غیره باید در کمیته‌های متعدد مدیریت شود گفت: عمده این پروژه‌ها در حوزه کشاورزی، صنعت، آب، اقتصاد و دارایی و میراث فرهنگی است. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: از میان ۸۸ پروژه پیشنهاد شده استان، ۲۸ مورد به تایید ستاد اقتصاد مقاومتی کشور رسیده که باید در ستاد استانی مصوب شود.

 مجید پورعیسی افزود: این موضوع به آن مفهوم نیست سایر پروژه‌هایی که پیشران توسعه هستند را در دستور کار قرار ندهیم بلکه در کنار این ۲۸ پروژه حدود ۵۰ پروژه در دستور کار قرار خواهد گرفت .

 وی افزود : جلسات متعددی با استاندار برای مشخص شدن پروژه‌ها برگزار و با توجه به روحیه عملگرایی بر اجرایی شدن مصوبات قبل تاکید شده است. 

پورعیسی بیان کرد: وقتی پروژه‌ای مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی می‌شودتاکید مجدد بر اجرایی و عملیاتی شدن آنها میباشد ، دستگاه اجرایی پشتیبانی محکمی را احساس  و این موضوع  در روند اجرای پروژه موثر خواهد بود.

وی با اشاره به سفر وزیر ورزش و جوانان به استان به عنوان وزیر معین خراسان جنوبی گفت: نماینده ستاد اقتصاد مقاومتی موظف خواهد بود این پروژه‌ها را از طریق وزارتخانه‌های مربوط پیگیری کند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی ادامه داد: با حمایت و مدیریت وزیر ورزش و جوانان امید است برای پشتیبانی از این طرح‌ها بتوانیم منابع لازم را از سطح کلان کشور دریافت کنیم. 

وی بیان داشت : ساخت مسکن محرومان،مدیریت منابع آب و تصویب سند سازگاری با کم آبی، تجهیز سالن‌های ورزشی، توسعه باندهای دوم، راه آهن، اشتغال روستایی و غیره از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی بوده که سال گذشته در دستور کار ستاد استانی قرار داشته است. 

IMG 20190903 WA0026

IMG 20190903 WA0028