پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 292

image 2019 9 1 9 34 34 793 PEi

image 2019 9 1 9 34 34 568 pch

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ نشست توسعه و سرمایه گذاری خراسان جنوبی با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ، معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، پور عیسی رییس سازمان  و سایر مدیران در پایان سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان برگزار شد.

مباحث مطروحه:

 عصر شنبه ، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست توسعه و سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی  گفت: اعتبار استان خراسان جنوبی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه با درخواست استاندار از ۳۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان و ۱۰ برابر افزایش یافت.

وی افزود :استاندار خراسان جنوبی خواستار اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات تبصره ۱۸ شدند که با آن موافقت کردیم.

رحمانی بیان داشت: فقط در فولاد قاین ۲۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است و علیرغم محدودیت های بودجه ای، برای استان‌های محروم از جمله خراسان جنوبی محدودیتی نداریم و برنامه خاصی برای مناطق محروم در نظر گرفته ایم.

وی تاکید کرد :یکی از سیاست‌های مد نظر ما  فعال بودن همه گذرگاه‌های مرزی کشور میباشد.

و در همین راستا بازگشایی بازارچه های مرزی در استان را پیگیری خواهیم کرد.

با توجه به اینکه  استان خراسان جنوبی نعمت های بی شماری در بخش معادن دارد و امسال رتبه اول تخصیص بودجه برای اکتشاف را دارا میباشد هدف گذاری ما در این مورد درست بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : باید کارگروهی در بخش صادرات به آسیای میانه و پاکستان تشکیل شود تا در دوره تحریم، صادرات دچار افت نشود.

استاندار خراسان جنوبی در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان با حضور دکتر رحمانی وزیر صنعت،معدن و تجارت؛ افزود:

بیش از ۲۰ تن معادن طلا در استان شناسایی شده که امیدواریم با احداث و توسعه زیرساخت‌های معادن استان، شاهد بهره برداری از این گونه طرح ها باشیم.

معتمدیان اظهار داشت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، یک مدل بومی در استان اجرا کردیم و به صورت میدانی از واحدهای تولیدی بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفتیم؛ مصوبات خوبی نیز در این خصوص اجرایی شده و انشاءالله با افزایش اختیارات استان ها بتوانیم خدمات بهتری به تولید کنندگان عزیز ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص ۱۰۰ درصدی منابع مالی، شاهد افتتاح فاز اول پروژه بزرگ فولاد قاینات تا دهه فجر امسال باشیم، که در بخش اشتغال استان نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت.

پیشنهادات:

استاندار خراسان جنوبی گفت: از وزیر محترم درخواست داریم دستور دهند :

در هر شهرستان، یک طرح تولیدی توسط شرکت های وابسته به وزارتخانه صمت مانند ایدرو و ایمیدرو اجرایی شود.

در خصوص بیمه ۲۰ هزار قالیباف استان خراسان جنوبی نیز انتظار داریم دستورات لازم از سوی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت صادر گردد.