دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 261

1

دستور کار :

تبیین برنامه های اشتغال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات     

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جلسه هم اندیشی  اشتغال با موضوع ارائه برنامه های اشتغال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خراسان جنوبی به ریاست مجید پور عیسی رییس سازمان، و با حضور  نمایندگان دستگاه های اجرایی  ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی پنجشنبه 98/5/31 در  سالن جلسات  شهید بهشتی سازمان  برگزار گردید.

شرح مباحث:

در ابتدای جلسه بهی سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان گزارشی از برنامه های وزارت متبوع در حوزه اشتغال و کسب و کار بیان کرد. وی اظهار داشت طرح نوآفرین یکی از برنامه هایی است که در حوزه کسب و کار و اشتغال در حال پیگیری می باشد . سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان حمایت از توسعه اشتغالزایی در شرکت های نوپا ،حمایت از ایجاد شتاب دهنده های سازمانی ، حمایت از پلتفرم های کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات ، حمایت از عرضه کنندگان محصول  در پلتفرم های کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات ، حمایت از بکارگیری نیروی انسانی در اصناف حوزه فاوا را از برنامه های توسعه اشتغال حوزه فاوا  بیان کرد.

در ادامه  پورعیسی رئیس  سازمان  ضمن تاکید بر نقش IT در توسعه کسب وکار ، اظهار داشت باید نقش این حوزه در ایجاد اشتغال در استان مشخص گردیده و الزامات مورد نیاز برای ایجاد پارک های اقتصاد دیجیتال شناسایی و مورد پیگیری قرار گیرد.

وی بر استفاده تمامی دستگاه ها از ظرفیت این حوزه برای توسعه کسب و کارهای مرتبط تاکید کرد و ضمن اشاره به انجام مطالعات آمایش استان  و تدوین سند چشم انداز استان ، اظهار داشت باید این چشم انداز تبدیل به  گفتمان در جامعه شود و سیاستها و برنامه ها در راستای دستیابی به این چشم انداز صورت پذیرد.

همچنین در این جلسه چند مورد از تجربه های موفق استان در حوزه فناوری اطلاعات مطرح گردید.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوع  مطرح کردند.

00

33