دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 243

156539583156539582

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ؛ مجید پورعیسی، رییس سازمان و دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان، عصر شنبه 98/5/19 در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان  ضمن عرض خوشامدگویی به اعضاء حاضر در جلسه در خصوص دستور کارهای جلسه و نحوه رای گیری الکترونیک توضیحاتی ارائه داد.

پور عیسی، دبیر شورا در خصوص نقشه جامع سرمایه گذاری در استان با اشاره به این موضوع که با تکمیل اطلاعات این نقشه، به محض اینکه سرمایه‌گذار وارد استان شود تکلیف مشخص است وزمین یا سایر مجوزهادرکوتاه‌ترین زمان ممکن دراختیار وی قرارخواهد گرفت بیان داشت؛توجه نکردن به این نقشه سبب هدررفت هزینه و زمان می‌شود لذا دستگاه‌های اجرایی و تخصصی باید درفرایند اجرای کار مساعدت لازم را داشته باشند.

محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت:علیرغم همه محدودیت‌هایی که در کشور وجود دارد اما با پیگیری‌های انجام شده ، موفق شدیم یک قطعه ۳۲ کیلومتری از مسیر ریلی بیرجند - یونسی گناباد را به مناقصه بگذاریم.

استاندار خراسان جنوبی بیان نمود: در حوزه خدمات سرمایه‌گذاری با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری باید هرچه سریعتر و با استفاده از نظرات فرمانداران و مسئولان استان اجرایی و عملیاتی شود.

معتمدیان بر انجام سریع تکمیل اطلاعات درارتباط با لایه های GIS نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان تاکید کرد و افزود : با توجه به اینکه لایه‌های اطلاعاتی در استان سال‌ها مغفول مانده و باید از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد.

وی تاکید کرد: یکی از دلایل عدم سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به دلیل قیمت بالای اراضی میباشدو باید قیمت زمین در استان را کاهش دهیم.

استاندر خراسان جنوبی گفت: اگر بنا است که سرمایه‌گذار در استان اقدام به سرمایه‌گذاری کند باید بسته‌هایی به عنوان مشوق در اختیار وی قرار بگیرد که یکی از این مشوق‌ها واگذاری زمین میباشد.اولویت ما در جذب سرمایه گذار این است که شرایطی فراهم شود، سرمایه‌گذاران بتوانند در شهرک‌های صنعتی مستقرشوند.

وی تاکید کرد اتصال خراسان جنوبی به راه آهن سراسری از مطالبات به حق و جدی مردم استان است که برای تحقق این مهم دو برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت در دستور کار قرار دارد.

در این جلسه جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان ضمن اشاره به ابلاغ اعتبارات 27 درصد مالیات بر ارزش افزوده به استان به الگوی توزیع اعتبارات مذکور و اقدامات انجام شده اشاره نمود.تکمیل و اتمام پروژه های نیمه تمام و توجه به شاخص های بخش ورزشی شهرستانها از جمله ملاک های توزیع این اعتبارات شمرده شد.

   در ادامه ضامن معاون آمار و اطلاعات سازمان ضمن ارائه گزارشی از روند فرایند تهیه نقشه جامع سرمایه گذاری استان، با بیان این مطلب که درحال حاضر با توجه به فقدان بانک اطلاعاتی مناسب و بروز در خصوص زمین های قابل معرفی به سرمایه گذارانی که بخصوص در حوزه های صنایع پایه و مادر از جمله فولاد، صنایع پتروشیمی و صنایع آلاینده، درخواست سرمایه گذاری در استان را دارند شاهد گذشت بیش از حد زمان در فرآیند تعیین و واگذاری زمین و هدر رفتن توان مدیریتی وکارشناسی دستگاه های اجرایی و سرگردانی سرمایه گذاران می باشیم.

در این راستا و با نظر مدیران ارشد استان جهت جذب سرمایه گذار نقشه جامع سرمایه گذاری و ایجاد بانک اطلاعاتی زمین های مستعد سرمایه گذاری و صدور مجوز های بی نام در دستور کار قرار گرفته است.

نقشه جامع سرمایه گذاری جهت تسهیل در امر مکان یابی و استقرار واحدهای صنعتی تحلیل و طراحی خواهد شد.دراین سیستم با استفاده از لایه های اطلاعاتی مربوط به دستگاه های مختلف و ذینفع در امر تخصیص زمین برای سرمایه گذار و اعمال قوانین حرایم و محدودیت ها و همچنین امکان تخصیص منابع از جمله آب و برق و گاز نواحی مورد نظر برای سرمایه گذار مشخص می گردد.

در چارچوب همکاری بین سازمانی و عنایت مدیران محترم دستگاههای اجرایی نسبت به این موضوع می توان به ایجاد این بانک اطلاعاتی اقدام و توان استان را در جذب سرمایه گذار بالا برده وقدمهای مثبتی جهت اشتغال برداشت.

وی در پایان ضمن بیان مشکلات و آسیب های شناسایی شده در زمان  معرفی  زمین به سرمایه گذاران و چالشهای شناسایی شده و در راستای  ایجاد بانک اطلاعاتی لایه های مورد نیاز پیشنهاداتی را ارائه نمود.

آموزگار معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی در خصوص پیگیری مصوبات سفر  انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان داشت که کاستی ها و نقایص ساختاری دستگاه های اجرایی استان احصاء  و از طرف  استاندار خراسان جنوبی به سازمان اداری و استخدامی ارسال گردیده. همچنین با توجه به پیگیری و جلسات مشترک با امور ساختارهای سازمان اداری و استخدامی، موافقت ضمنی ایجاد ساختار اداره کل فنی و حرفه ای در شهرستان زیرکوه اخذ گردیده است.

عباسی مدیر فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در همان جلسه موارد ذیل را خاطر نشان کرد:

156539584