چهارشنبه     02/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 167

IMG 4449

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ صبح امروز جلسه هم اندیشی  اشتغال با موضوع ارائه گزارش پروژه های بین المللی و توانمندسازی جوامع محلی در استان خراسان جنوبی به ریاست مجید پورعیسی رییس سازمان  و با حضور  نمایندگان دستگاه های اجرایی  ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی در محل سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  برگزار گردید.

شرح جلسه:

در ابتدای جلسه  نصرآبادی مدیرکل  منابع طبیعی و آبخیزداری استان گزارشی از وضعیت پروژه های بین المللی توسعه جوامع محلی در استان بیان کرد.

وی اظهار داشت : در موضوع توسعه روستایی نیاز به هم افزایی و انسجام فراسازمانی بین دستگاه هایی که در این حوزه کار می کنند وجود دارد. وی نقش و مشارکت مردم در اجرای پروژه ها و برنامه ها را یکی از ویژگی های این طرح ها برشمرد و پروژه ترسیب کربن و RFLDL(پروژه بین المللی احیای اراضی جنگلی تخریب یافته ) در استان را از پروزه های موفق در سطح ملی و بین المللی بیان کرد.

در ادامه پور عیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی  اظهار داشت استان خراسان جنوبی از استانهای موفق در اجرای پروژه های توانمد سازی جوامع محلی بوده است  و در استان قرار بر آن است که در تمامی شهرستانها  پروژه ترسیب کربن اجرایی گردد.

رییس سازمان از دستگاه های اجرایی خواست همکاری لازم را در اجرای پروژه با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری داشته باشند و نگاه فراسازمانی و فرابخشی به موضوع صورت پذیرد.

پورعیسی گفت: برای تعمیم پروژه مذکور لازم است الزامات و شرایط آن فراهم گردد . وی بر نقش سرمایه معنوی و نمادین در اجرای پروژه تاکید و اظهار داشت: باید نسبت به تقویت منابع مالی صندوق های خرد محلی علاوه بر آورده اعضاء  پیگیری لازم انجام شود.

در این جلسه یوسفی مجری پروژه RFLDL  در استان گزارشی از اهداف ، فرایند اجرای کار ، مشکلات ، موانع ، نتایج و دستاوردهای پروژه های مذکور در استان ارائه کرد.

وی بر نقش مشارکت جوامع محلی ، ارتقاء روحیه خود باوری در روستاها ،نیاز سنجی از روستائیان و جوامع محلی در اجرای طرح ها و برنامه ها در روستاها ، ارائه دوره های آموزشی و توانمندسازی افراد براساس نیازسنجی های صورت گرفته ، هم افزایی و همکاری کلیه دستگاه  های اجرایی دراجرای موفق تر پروژه  تاکید کرد.

در ادامه نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص پروژه های ترسیب کربن و RFLDL  در استان مطرح کردند.

مصوبات:

مقرر شد : اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در  جلسات آتی ،  نقش و ظرفیت حوزه IT در ایجاداشتغال و توسعه کسب و کار و همچنین نقش آن در توسعه مناطق روستایی  را تبیین نماید.

مقرر شد: پیگیری  برای ایجاد نمایشگاه دائمی فروش صنایع دستی و مشاغل خرد  روستایی در استان اقدامات لازم صورت پذیرد .

مقرر شد :دستگاه های اجرایی نظرات و پیشنهادات کارشناسی خود را در خصوص راهکارهای مهاجرت معکوس به روستاها و دلایل  خالی ازسکنه شدن روستاها را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال نمایند.

IMG 4455

IMG 4446