پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 293

IMG 4425IMG 4430

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جلسه تصمیم گیری در خصوص تامین فضا و تجهیزات هنرستان هنرهای زیبا با حضور پورعیسی رییس سازمان، جهانشاهی معاون  هماهنگی برنامه و بودجه ، واقعی مدیرکل آموزش و پرورش، نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و هیات همراه  چهارشنبه  مورخ 16/05/98  در سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار گردید.

شرح جلسه:

در ابتدا نبی زاده مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به نقش تاثیر گذار هنرستان های هنر های زیبا و این نکته که درصد عمده فارغ التحصیلان هنرستانها،حضور مداوم و فعال در فضای هنر دارند، راه اندازی هنرستان در استان را از ضروریات دانسته و بیان داشت که بی شک این هنرستان ها ایجاد زمینه های علمی و آموزشی رشته های مختلف هنری برای هنرجویان شرایط لازم ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی را فراهم می آورد.

وی در ادامه بیان نمود: پیرو تصمیمات و مذاکرات قبلی که با آموزش و پرورش استان انجام شده به صورت موقت برای سال تحصیلی 99-98 فضای دبستان علی اکبر جنب ارشاد اسلامی به هنرستان هنرهای زیبا تخصیص داده شود اما به دلایلی به مشکل برخورده است.

در ادامه  واقعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این خصوص اعلام کرد که پیش بینی کرده بودیم برخی از فضاهای در حال ساخت در بیرجند مهرماه 98 به بهره برداری برسد اما به جهت عدم آماده شدن فضاها، این امر محقق نخواهد شد لذا آموزش و پرورش بیرجند با کمبود فضای آموزشی مواجه شده است . ولی با اعتقاد به اینکه وجود هنرستان هنرهای زیبا یک فرصت عالی برای استان خراسان جنوبی خواهد بود تصریح کرد: باید در راستای معرفی این مجموعه جهت تحصیل دانش آموزان علاقمند تلاش مضاعفی صورت گیرد که انتظار همکاری از کلیه دستگاه های اجرایی به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را داریم .

 پورعیسی رئیس سازمان، بر راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا و استفاده از ظرفیت هنری استان تاکید نمود  و راهکارهایی جهت مرتفع شدن مشکلات موجود ارائه کرد.

  و در همان جلسه  به بحث و بررسی پیرو موضوع پرداختند. لذا با اعلام نقطه نظرات و پیشنهادات اعلام شده در نهایت تصمیمات زیر مصوب گردید و مقرر شد مهرماه 98 هنرستان با سه رشته سینما، نمایش و نقاشی تاسیس گردد.

در حاشیه جلسه تفاهم نامه همکاری آموزشی فیمابین اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منعقد گردید.

IMG 4434

IMG 4439