چهارشنبه     02/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 165

IMG 4444

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ قهوه چی رییس ، شهریاری دبیر و انتظاری مشاور مجمع جوانان با مجید پورعیسی رییس سازمان چهارشنبه 98/5/16دیدار و گفت و گو کردند.

شرح دیدار:

ابتدا شهریاری گفت: مجمع جوانان منتخبین سمن های جوان هستند. مجمع جوانان استان از  سه سال پیش در کل استان های کشور با شیوه نامه وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد.

اولین مجمع جوانان کشور بهمن ۹۶در شیراز و دومین مجمع جوانان کشور بهمن ۹۷در کرمان تشکیل شددر استان خراسان جنوبی طی برگزاری انتخابات مجمع کشوری برگزار و مرضیه شهریاری به عنوان منتخب استان و به عنوان عضو علل البدل مجمع کشوری انتخاب شد. مجمع جوانان متشکل از ۷عضو اصلی و دو عضو علی البدل است.

مجمع جوانان در طی سه سال گذشته جهت تسهیل در امور سمن ها فعالیتهایی انجام داده اند.

وی افزود : خانه جوان در خرداد ۹۷ به همت مجمع جوانان افتتاح گردید و در حال حاضر پایگاه سمن های جوانان خراسان جنوبی میباشد.


در ادامه انتظاری مشاور و رییس هیات موسس شرکت پازند افزود: شرکت مهندسی پارند یکی از سمن های عضو مجمع میباشدکه در سال 1389 تاسیس و از سال 1391 کار خود را در حوزه آموزشی تخصصی در زمینه های رباتیک ، کامپیوتر ، مکانیک ، الکترنیک آغاز کرده است.

وی در ادامه گفت: اولین حرکت اجتماعی خود در اردیبهشت 94 با برگزاری اولین همایش رایگان 3 روزه سمفونی ثروت در سطح استان با حضور یکی از جوان ترین اساتید انگیرشی کشور آغاز کرد.

پس از یک سری فعالیت های اجتماعی شرکت مسیر حرکت و فعالیت خود را در حوزه اجتماعی در غالب تشکیل یک سازمان مردم نهاد به نام کانون پرورش افکار پارند قرار داد.

هدف از تشکیل این کانون، پرورش افکار عمومی در راستای رسیدن به زندگی ای ایده ال و شکوفا شدن نیروی درونی، کمک به افراد جامعه جهت تغییر باورها و الگوهای غلط زندگی و بکار گیری الگوها و روش های علمی مناسب میباشد.

اکنون پس از گذشت 4 سال فعالیت در حوزه های مختلف اجتماعی و با تکمیل کادر مجرب و تخصصی در حوزه کارآفرینی و اشتغال، سازمان مردم نهاد ملی بنام موسسه توسعه کارآفرینی پارند زیر نظر وزارت کشور را تاسیس شده است که بصورت تخصصی در گستره ملی و در عرصه کارآفرینی فعالیت های خود را ادامه میدهد.

وی طرح شتابدهی شبکه صنایع دستی استان را مطرح کرد. وی افزود :هدف از ایجاد شبکه صنایع دستی، گردآمدن بخش خصوصی با دانش های متعدد در کنار یکدیگر و استفاده از ظرفیت های همدیگر است. در این طرح شرکت های مختلف با دانش ها و توانایی های متعدد در کنار یکدیگر جمع می­شوند و به تولید محصولات مورد نیاز بازار با کیفیت مطلوب اقدام می کنند.

انتظاری تصریح کرد:هدف کلی طرح ، کارآفرینی و اشتغال پایدار برای بیش از1000 نفر است.

انتظاری در ادامه بیان داشت: لذا استان خراسان جنوبی به عنوان استانی با قابلیت بالا در  صنایع دستی و سوغات  در کشور مورد توجه قرار گرفته و می­تواند به عنوان پایلوت و استانی با پتانسیل های کم نظیر مورد بررسی قرار گیرد

  مجموعه پارند با نیازسنجی های این پتانسیل بالقوه در نظر دارد برای اولین بار در کشور این حرکت ملی را در راستای کارآفرینی و اشتغال پایدار در استان عملیاتی نماید.

وی در همین راستا از رییس سازمان درخواست مشاوره و حمایت داشت.

پورعیسی رییس سازمان گفت: تفکرات شما در مباحث اجتماعی بسیار ارزشمند است وی تاکید کرد با افزایش مسئولیت های اجتماعی و ارزشی در سطح جامعه ، ثروت اندوزی و منافع جامعه رشد و توسعه میابد.

وی افزود باید برنامه ای کوتاه مدت تعریف کنید تا جاذبه بیشتری ایجاد کند.

باید در راستای معرفی طرح های مد نظر شفاف صحبت و بازار یابی کنید. تا ارتباط روان تر و گویا تری با طرح برقرار شود.در یک طرح، ورودی ، خروجی ، الزامات ، چارچوب و اهداف بسیار اهمیت دارد.

وی به نمایندگان مجمع جوانان پیشنهاداتی در راستای عملکرد بهتر ارائه داد:

پیشنهادات:

پور عیسی رییس سازمان جهت مشاوره و راهنمایی در انجام طرح مورد نظر توصیه کرد با مهدی فاطمی مسئول برگزار جلسات سند اشتغال استان ارتبا ط برقرار کنند .

وی گفت: جهت برگزاری سمینار، کارگاه آموزشی و همایش های مجمع میتوانید از امکانات موجود در سازمان اعم از سالن اجتماعات و جلسات استفاده کنند.