پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 262

IMG 4376

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ صبح امروز جلسه هم اندیشی دستگاه های اجرایی و نظارتی استان با پیمانکاران به ریاست پورعیسی رییس سازمان و با حضور  سرپرست اداره کل بازرسی، مدیرکل دیوان محاسبات ، مدیران دستگاههای اجرایی ، هیات مدیره  انجمن شرکتهای ساختمانی، تاسیساتی و راهسازی استان در سالن جلسات شهید بهشتی سازمان‏ برگزار گردید.

شرح مباحث:

این جلسه پیرو مباحث مطرح شده در جلسه شورای نظارتی و به منظور تعامل ، هم اندیشی و هم افزایی بیشتر در جهت اجرای کیفی و ضابطه مند پروژه های عمرانی سطح استان تشکیل شد.

پورعیسی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی لزوم تهیه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای به نتیجه رسیدن پروژه های در دست اجرا توسط دستگاه های اجرایی و به اتمام رساندن پروژه ها ظرف سه سال آینده را خواستار شد.

وی با بیان این نکته که 80 درصد کار دستگاه های اجرایی در حوزه حقوقی و فنی است، خواستار همکاری و تعامل دستگاه اجرایی برای پیشبرد برنامه های مدنظر شد.

حاظرین در جلسه به منظور تعامل ، هم اندیشی و هم افزایی بیشتر در جهت اجرای کیفی و ضابطه مند پروژه های عمرانی سطح استان،به بیان خواسته ها و پیشنهادات خود پرداختند .

پیشنهادات:

لزوم ابلاغ دستور کار در زمان مشخص

لزوم تهیه دقیق اسناد در مدارک پیمان برای جلوگیری از اختلافات بعدی

واقعی بودن قیمت ها بر اساس وضعیت کشور، برگزاری دوره آموزشی برای پیمانکاران

استفاده از مصالح بومی استاندارد، آموزش ضوابط و مقررات به پیمانکاران

واگذاری پروژه های قابل واگذاری

لزوم اصلاح قانون برگزاری مناقصات با توجه به وضعیت فعلی

 لزوم توجه به شرایط عمومی پیمان توسط دستگاه های اجرایی (توجه ویژه به مواد 48 و 46) در پروژه ها

هیات مدیره  انجمن شرکتهای ساختمانی، تاسیساتی و راهسازی استان نیز ضمن تشکر از نگاه مثبت دستگاه های نظارتی، خواستار تعامل هرچه بیشتر کارشناسان این دستگاه ها با پیمانکاران و تعامل دستگاه های اجرایی در بررسی صورت وضعیت شرکت ها و خاتمه پیمان قراردادها شدند.

IMG 4370

IMG 4366