سه شنبه     01/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 195

156526057

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ شامگاه یکشنبه  نشست سازمان‌های مردم نهاد استان خراسان جنوبي باحضور امید، معاون توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري، معتمدیان ، استاندار، پورعیسی رییس سازمان تشکیل شد.

محمد صادق معتمدیان در این نشست اظهار داشت: خراسان جنوبي عليرغم همه محروميت‌ها بزرگترين موسسات خيريه کشور را در خود جاي داده که الگوي اقتصاد مدني هستند

مقام عالی دولت در استان افزود: نهادها و دستگاه‌های متعدد در بحث خدمت رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته فعال هستند لذا نیازمند تعریف جدید خدمات‌رسانی هستیم تا شاهد موازی کاری نباشیم. 

وی افزود: این جهت‌گیری نیازمند محوریت نقش دولت است که بر اساس نیازها و اولویت‌های مناطق روستایی برنامه‌ریزی انجام شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدل‌های توسعه‌ای مختلف در حال پیاده شدن است گفت: در برخی روستاها چندین مدل متنوع مطرح شده که سردرگمی و آشفتگی دیده می‌شود و نیاز به ساماندهی است. 

وی تصریح کرد: برای توسعه روستایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ماموریت دارد از بین  مدل‌های مختلف یک مدل بومی را طراحی و عملیاتی کند. 

معتمدیان با بیان اینکه شرایط خراسان جنوبی با استان‌های دیگر متفاوت است گفت: نیازمندیم که مشاغل جدید در مناطق روستایی تعریف کنیم. 

وی با اشاره به توسعه گردشگری در مدل جدید گفت: فصل برداشت محصولات استراتژیک استان ظرفیت گردشگری منحصر به فرد در استان است. 

معتمدیان با بیان اینکه در بازه زمانی مشخص شناسنامه تمام روستاهای استان تدوین می‌شود اظهار داشت: بر اساس اولویت‌ها و ظرفیت‌های هر روستا می‌توانیم تقسیم کار کنیم. 
وی چهار پیشراه توسعه استان را یادآور شد و افزود: مرز، تجارت ، محصولات استراتژیک معاون و گردشگری از اولویت‌های توسعه استان است.