image 2019 8 4 12 49 46 807 chZ

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مجید پور عیسی،صبح امروز از پروژه های شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بازدید کرد.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در بازدید از عملیات احداث خط انتقال و مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب بیرجند گفت: برای رفع محدودیت ها ، پیشبرد و تحقق اهداف پروژه  لازم است کمیته ای با نام کمیته پیشبرد تصمیمات ایجاد گردد.

 پور عیسی گفت : در راستای راه اندازی پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند سازمان آمادگی همکاری لازم را دارد تا پروژه در بهار سال 99 به بهره برداری برسد.  

وی ضمن تأکید بر توان سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر رفع مشکلات، اظهار داشت : ما نمایندگان فعالی داریم که می توان از کمک و ظرفیت آنها در وزارتخانه ها جهت پیشبرد اهداف  استان استفاده کرد .

در ادامه مهدی هاشمی مقدم ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: عملیات احداث خط انتقال فاضلاب بیرجند به طول 9 کیلومتر و با قطر 1200 میلیمتر تکمیل شده و مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب بیرجند نیز با ظرفیت اسمی  تصفیه 21500 متر مکعب در شبانه روز با پیشرفت 70 درصدی مواجه می باشد.

هاشمی مقدم گفت: در حال حاضر چهار پیمان فعال برای شبکه فاضلاب و چهار پیمان  فعال برای نصب انشعابات فاضلاب داریم که ضرورت دارد این پیمان ها بیشتر گردد. همچنین وی خاطرنشان کرد که در حال حاضر می بایست مدیریت پساب مدول دوم تصفیه خانه در اختیار شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی قرار گیرد تا بتوانیم بخشی از هزینه های راهبری تاسیسات و توسعه شبکه فاضلاب راتأمین کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به زمان راه اندازی و بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب گفت: در حال حاضر قسمتی از اقلام و تجهیزات مورد نیاز تصفیه خانه فاضلاب خریداری و بخشی از آن در محل کارگاه و الباقی تجهیزات نزد گمرکات است.

وی در صورت رفع موانع موجود قول مساعد برای بهره برداری از این پروژه در نیمه نخست سال 99 را داد و گفت: این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه صنعت آب و فاضلاب استان بوده و در قالب مناقصه بین المللی از بین 19 پیمانکار ایرانی و خارجی ، شرکت سازه های آبی(پیمانکار داخلی) برنده مناقصه احداث خط انتقال و ساخت تصفیه خانه گردیده است.

 مجیدپور عیسی در پایان این بازدید گفت: آماده هرگونه همکاری جهت افتتاح این پروژه مهم و تکمیل طرح فاضلاب بیرجند ، در استان هستیم.  

image 2019 8 4 12 49 45 901 b8s

image 2019 8 4 12 49 45 734 dQp

image 2019 8 4 12 49 47 486 IcE