پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1379

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مهندس آرین رئیس سازمان روز گذشته در جلسه شورای مسکن استان حضور یافت .

استاندارخراسان جنوبی که در این جلسه سخن می گفت با بيان اين مطلب افزود: دولت تدبير و اميد خدمات و اقدامات بسيار زيادي در حوزه هاي رو و زيربنايي در زمينه راه اندازي مساکن مهر به انجام رسانده است

سيد علي اکبر پرويزي، بابيان اينکه مديران بخش مسكن ، خدمات و اقداماتي كه در اين زمينه صورت گرفته است را براي مردم بازگو نمايند، افزود: انعكاس مطلوب و مناسب خدماتي كه انجام شده موجب شفافيت و تنوير افكار عمومي شده و رضايت مندي عمومي را به دنبال خواهد داشت.

وی بااشاره به اینکه برخی با بي انصافي تمام خدمات دولت در تمامي بخش ها را زير سوال مي برند افزود: برغم اينکه بسياري از مساکن مهر ساخته شده در كشور بلاصاحب است؛ اما دولت يازدهم بر اساس وظيفه بيشترين پيگيري و تلاش را براي به ثمر نشستن طرح مسكن مهر در كشور و استان به انجام رساند.

مقام عالی دولت در استان، خاطر نشان ساخت: مسئولین ذی ربط تلاش کنند تا هرچه سريعتر طرح مسکن مهر در استان جمع شده و متقاضيان بتوانند از آن ها استفاده کنند. پرویزی، به تنگناهای مالي و اعتباري دولت اشاره کرد و افزود: برغم اين امر چه در بحث مسکن مهر و چه در بحث ساخت مسکن محرومين و اقشار آسيب پذير اقدامات بي نظيري به انجام رسيده است.

وی وجود رونق در بازار مسکن را مورد تاکید قرار داد وافزود: از سال های قبل بازار مسکن در يك منحني نامنظم در حركت بوده و در سال هايي نيز دچار ركود شده است كه قطعاً بعد از آن شاهد رونق بازار مسكن خواهيم بود كه اميدواريم هرچه سريعتر اين امر رخ دهد. استاندار خراسان جنوبی، بابیان اینکه رونق بازار مسکن تنها به ساخت واحد مسکوني نيست ادامه داد: در كنار احداث واحدهاي مسكوني مسائل و مشكلات متقاضيان نيز بايد مورد توجه قرار گيرد تا به رونق بازار مسكن بتوان اميدوار بود اين در حاليست كه در جلسه اي تخصصي مسائل و مشكلات انبوه سازان استان را نيز به عنوان يكي از عوامل تاثيرگذار در اين زمينه مورد بحث و بررسي قرار خواهيم داد.

پرویزی، اصلاح طرح تفصیلي شهرهاي استان را مورد تاکيد قرار داد و افزود: با تاکيداتي که به شوراها و شهرداري ها صورت گرفته اميدواريم اشكالات و نواقص موجود در طرح تفصيلي شهرهاي استان هرچه سريعتر مرتفع شود.

وی با بیان اینکه کميسيون ماده ۱۰۰ ابزاري براي درآمدزايي شهرداري ها نيست، ادامه داد: مصوباتي که در اين كميسيون مورد تصويب قرار مي گيرد بايد داراي بازدارندگي مناسب باشد تا از ميزان تخلفات در شهرها و ضوابط شهرسازي جلوگيري نمايد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: با اقداماتی که صورت گرفت در حال حاضر کميسيون ماده ۵ استان بروز شده و پرونده اي که در اين كمسيون معطل مانده باشد وجود ندارد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی