سه شنبه     13/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 274

IMG 4213

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریز استان؛  جلسه تبیین ظرفیت های  شرکتهای دانش بنیان در ایجاد اشتغال و بازدید از چند شرکت دانش بنیان با حضور پورعیسی ، رییس سازمان ، ناصری ، رییس پارک علم و فناوری و  کارشناسان دستگاه های اجرایی ذیربط، نمایندگان تشکل های بخش خصوصی و تعاونی پنج شنبه 98/5/11 در پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی و حلقه ای از زنجیره توسعه اقتصادی مبتنی برفناوری، امروزه مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان واقع شده است. پارک علم و فناوری خراسان جنوبی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این راستا و با توجه به امکانات بالقوه استعداد مطلوبی که در زمینه های مختلف اقتصادی دارد در جهت تحقق آرمان توسعه علمی و بین المللی در سال 1390 راه اندازی و شروع به فعالیت نموده است. ایجاد چشمه های فناوری و تسهیل فرایند جذب، ارتقا، و انتشار آن برای تحقق محصولات در عرصه تولید صنعتی از جمله اهداف کلان پارک علم و فناوری خراسان جنوبی می باشد.

مباحث مطروحه:

 جلسه مذکور، با عنایت به لزوم استفاده از تجربیات طرح های اشتغالزایی دستگاه های اجرایی ، هشتمین جلسه هم اندیشی  اشتغال با محوریت تبیین ظرفیت های  شرکتهای دانش بنیان در ایجاد اشتغال با حضور  نمایندگان دستگاه های اجرایی  ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی  و تعاونی  برگزار گردید .

پور عیسی ، رئیس  سازمان  مدیریت و برنامه ریزی استان؛ نقش  شرکت های دانش بنیان را در رشد و توسعه اقتصاد ی منطقه ، با اهمیت شمرد و بر معرفی ظرفیت های این بخش تاکید کرد. وی از دستگاه های اجرایی خواست همکاری لازم را با پارک علم و فناوری استان به عنوان نهاد تسهیلگر در حوزه کسب و کار  داشته باشند. ایشان بر نقش آموزش و توانمند سازی جامعه هدف تاکید کرد .

 پورعیسی از دستگاه های اجرایی خواست تا همکاری لازم برای دراختیار قراردادن ساختمان های مازاد برای استقرار شرکت های دانش بنیان با پارک علم و فناوری داشته باشند. 

در این جلسه  ناصری، رئیس پارک علم و فناوری استان گزارشی از وضعیت شرکتهای دانش بنیان و فعالیت پارک  و مراکز رشد ارائه نمود . وی فرهنگ سازی در حوزه IT ، تسهیل در شرایط صدور مجوزهای کسب و کار  برای شرکت های دانش بینان  و ... تاکید نمود.  

در پایان  جلسه از چند شرکت مستقر در پارک علم و فناوری بازدید بعمل آمد و حاضرین از نزدیک در جریان روند این فعالیت ها قرار گرفتند.

پیشنهادات

 IMG 4196

IMG 4199

IMG 4200

IMG 4223

IMG 4236

IMG 4243

IMG 4261

IMG 4263