پنج شنبه     30/خرداد/1398 

IMG 1847

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ بخشی پور مدیرکل اوقاف استان به همراه معاونین دستگاه با مجید پور عیسی، ریس سازمان، چهارشنبه 98/3/29  دیدار و گفت و گو کرد.

بخشی پور به شرح مختصری از شرایط اوقاف در استان و عملکرد دستگاه در ارتباط با اموال وقفی و پروژه های سرمایه گذاری شده در این حوزه پرداخت. وی در خصوص پروژه اسکان زائرین در شهرستان طبس که با کمک سرمایه دار خیر در حال انجام  است توضیحاتی را ارائه و از کمبود نیروی انسانی بعنوان یکی از مشکلات دستگاه نام برد.

پور عیسی، رییس سازمان ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تأمین نیروی انسانی گفت:  جذب نیروی انسانی با تأیید سازمان اداری استخدامی کشور انجام می شود، اما در این خصوص مذاکره خواهیم کرد. وی خواستار ارائه گزارش کامل از وضعیت مساجد و اماکن متبرکه در سطح استان شد و پیشنهاداتی در زمینه سرمایه گذاری در مناطق روستایی و شهری با مسؤلیت اداره کل اوقاف و همکاری دستگاه های متولی در جهت ایجاد بستر اشتغال را مطرح کرد.

رییس سازمان از اختصاص  اعتباری به منظور کمک به احیا و تعمیر مساجد استان خبر داد و افزود: مسؤلیت انجام آن به اداره کل اوقاف محول خواهد شد. وی بر مشارکت دستگاه های اجرایی و خیرین را به منظور سرمایه گذاری تأکید کرد.IMG 1832

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، چهارشنبه 98/3/29  فخر مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان با مجید پور عیسی رییس سازمان دیدار کرد.

فخر ضمن معرفی دو موزه ملی استانی در حوزه دفاع مقدس در شهرستانهای طبس و بیرجند گفت: متاسفانه موزه شهرستان بیرجند در مرحله اولیه مانده و موزه طبس در حال ساخت بوده که به دلیل عدم تأمین اعتبار متوقف شده است و در حال فرسایش است؛ وی استفاده از اعتبارات استانی را در این رابطه درخواست کرد.

مجید پور عیسی، رییس سازمان ضمن تماس تلفنی با افراد مرتبط و مشورت با آنان و پیگیری اعتبارات تخصیص داده شده به این پروژه راه حل هایی را ارائه نمود. وی پیشنهاد کرد از کمک و پتانسیل دستگاه های اجرایی و خیرین سطح استان در موارد مختلف استفاده شود تا بتوان مقداری از هزینه ها را کاهش داد و تصریح کرد در حد توان سازمان مساعدت و همکاری خواهد کرد.  IMG 1728

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ آخوندی، مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری به همراه معاونین با مجید پورعیسی، رییس سازمان چهارشنبه 98/3/29 ، دیدار و گفتگو کردند

آخوندی ضمن تبریک  انتصاب ریاست سازمان به مجید پورعیسی، به معرفی اداره کل پدافند غیرعامل، حوزه فعالیت و عملکرد آن  پرداخت. وی ضمن اشاره به مشکلات و چالش ها در استان اعم از اعتباری و غیره درخواست همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی مرتبط را مطرح کرد .

رییس سازمان ضمن ارائه راهکارهایی به منظور کاهش و هموار شدن مشکلات ؛ آمادگی سازمان را در برگزاری دوره های آموزشی مد نظر اعلام کرد.IMG 1684

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جرجانی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی و معاونین شرکت، چهارشنبه 98/3/29  با مجید پورعیسی رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

جرجانی ضمن معرفی واحد های صنعتی استان به بیان مشکلات و کمبودهای موجود برسر راه واحدهای صنعتی از جمله نبود زیر ساخت های مناسب پرداخت. وی به شهرک صنعتی خوسف و بلاتکلیفی واحدهای صنعتی واقع در آن به دلیل نبود بودجه و اعتبار کافی و عدم تأمین زیرساخت های لازم برای واحدهای صنعتی در آن اشاره کرد .

وی اظهار داشت: این واحدها با توجه به پتانسیل موجود و برآوردهای انجام شده می توانند در زمینه فراهم کردن اشتغال در استان مؤثر واقع شوند. جرجانی به تأمین مواد اولیه واحدها از منابع شهرستانی اشاره و افزود: با توجه سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی، سرمایه زیادی به وسیله آن ها به استان وارد خواهد شد که کل استان منتفع می گردد.

مدیرعامل شرکت شهرک ها پیشنهاد کرد؛ از بودجه استانی برای رونق شهرک صنعتی خوسف هزینه و کمک گرفته شود تا هرچه زودتر به نتیجه برسد. وی در زمینه احداث ناحیهIT و نرم افزار در اطراف بیرجند ضمن ارائه گزارشی از نحوه پیشرفت آن گفت: به منظور پیشرفت سریع تر پروژه خواستار کمک های سازمان مدیریت و برنامه ریزی در زمینه احداث ساختمان مرکزی این پروژه به منظور انجام فعالیتهای اداری تخصصی، هستیم.

پورعیسی ضمن تبادل نظر در مورد وضعیت وشرایط واحدها و شهرک های صعنتی در استان و کسب اطلاع از وضعیت هر شهرستان ، پیشنهاد کرد؛  جهت پیشبرد بهتر برخی پروژه ها با پارک علم و فناوری تفاهم نامه بسته شود. وی به جهت برطرف شدن مشکلات و پیشرفت واحدهای صنعتی استان قول مساعدت و همکاری داد.