دوشنبه     29/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 275

حضور رئیس سازمان  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان

به گزارش اداره روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مهندس آرین در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان حضور یافت.

در این جلسه؛ استاندار خراسان جنوبی، اجراي چند طرح بزرگ در استان از سوي شرکت هاي وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله ايدرو و ايميدور را مورد تاکيد قرار داد و افزود: بايد تلاش كنيم تا با مجاب كردن مسئولين اين شركت ها ، چندين طرح بزرگ صعنتي و معدني در استان با توجه به ظرفيت هايي كه وجود دارد به مرحله اجرا گذاشته شود.

مقام عالی دولت در استان، به حساسیت شرایط اقتصادي کشور و استان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اين امر فرايند پاسخگويي به سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي بايد بيش از پيش تسريع و تسهيل گردد.

مروج الشریعه، عامل عقب ماندگی در حوزه های اقتصادي را کندي پيشرفت امورو عدم پيگيري در بدنه کارشناسي معدودي از دستگاه ها دانست و تصريح کرد: مديران خصوصاً مسئولين فعال در حوزه هاي اقتصادي بايد با بازنگري در روند ارائه خدمات خود به سرمايه گذاران و مقتضايان سرمايه گذاري در حوزه هاي مختلف ، تلاش كنند تا اين روند هر چه بيشتر تسهيل شود.

استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه سرمايه گذار به محض ورود به استان بايد مسيري روشن و روان را براي انجام سرمايه گذاري پيش رو داشته باشد، افزود: اقدامات بايد بگونه اي باشد تا ظرف مدت يک هفته درخواست هاي سرمايه گذار اجابت و نيازهاي وي مرتفع گردد.

مروج الشریعه، با اشاره به اینکه پیشينه اي ضعيف در حوزه اقتصادي وسرمايه گذاري در استان وجود دارد، افزود: چون مطالبه گري جدي نيست سطح جذب تسهيلات و نيز جذب سرمايه گذار در استان مطلوب نيست که اين روند هرچه سريعتر بايد اصلاح شود.وانشاالله قطعا اصلاح خواهد شد و روند بهبود آن نيز خوشبختانه مشهود است

مقام عالی دولت در استان، فلسفه وجودی مدیران را خادمي مردم و رفع مشکلات معيشتي آنان دانست و تصريح کرد: مديران اگر خود را خادم مردم دانسته بايد در اين زمينه ها شبانه روز نداشته باشند؛ در غير اين صورت بايد مسئوليت را به فرد ديگري که واجد اين شرايط است واگذار نمايند.

مروج الشریعه، انسجام سازمان های توسعه ای در استان را از ديگر ملزومات مهم در زمينه توسعه سرمايه گذاري در استان برشمرد وخاطر نشان ساخت: بايد کميسيون هاي تخصصي ذيل کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان فعال شده و موضوعات ، مسائل و مشکلات واحدهاي صنعتي و توليدي به صورت موردي و تخصصي در اين كميسيون ها مورد بررسي قرار گيرد.

استاندار خراسان جنوبی ، ادامه داد: در صورت مرتفع شدن مشکل در کمیسیون هاي تخصصي مراتب به کارگروه اعلام و در غير اين صورت به عنوان دستور كار در كار گروه مطرح خواهد شد تا تصميم نهايي در اين زمينه اتخاذ گردد.

مروج الشریعه، با بیان اینکه تصميمات متخذه در کارگروه تسهيل قطعي وقابل اجرا است افزود: بعد از تصويب موارد در اين کارگروه براي همه قابل اجرا است.

مقام عالی دولت در استان، به برخی مشکلات در حوزه های خدمات زيرساختي در واحدهاي صنعتي از جمله آب ، برق، گاز و... اشاره کرد و افزود: قطعي خدمات در واحدهاي توليدي و صنعتي بدهکار حتماً بايد با اطلاع قبلي استانداري و دستگاه هاي اجرايي ذي ربط صورت گيرد.

مروج الشریعه، پرداخت مطالبات دستگاه ها از سوی واحدهای صنعتي را نيز مورد تاکيد قرار داد و افزود: از سوي ديگر ، واحدهاي توليدي و خدماتي نيز بايد تلاش کنند تا مطالبات خود به دستگاه هاي خدمات رسان را در يک قالب زماني مشخص پرداخت نمايند.