دوشنبه     29/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 283

حضور رئیس سازمان در افتتاحیه سی و ششمين جشنواره فيلم فجر استان

به گزارش اداره روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، مهندس آرین در افتتاحیه سی و ششمين جشنواره فيلم فجر استان حضور یافت.

در افتتاحیه سی و ششمين جشنواره فيلم فجر استان، استاندار خراسان جنوبی، با بيان اينکه اصحاب فرهنگ و هنر قشري تأثيرگذار در تمام شئون زندگي فردي و اجتماعي هستند، افزود: تا زماني که در خراسان جنوبي مسئوليتي داشته باشم با تمام توان از هنرمندان حمايت خواهم كرد.

دکتر مروج الشریعه، ادامه داد: استفاده درست و متناسب با شرایط امروز از فضاهای مجازي با موضوعاتي همچون گراميداشت ياد شهداء، نهادينه سازي فرهنگ اسلامي و نيز توسعه موسيقي عرفاني مي تواند علاوه بر احياي اين موارد به الگوسازي براي جوانان نيز منجر شود و جلوگيري از برگزاري کنسرت هاي داراي مجوز قانوني در مکاني ضابطه مند و كنترل شده موجب برگزاري غيرقانوني محافل شبانه ديگري مي شود كه اثرات نامطلوب آن كل جامعه را در بر خواهد گرفت.

مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه کمبود فضاهاي فرهنگي و هنري و يا محدوديت در اين موارد مي تواند جوانان را به سمت مسيرهاي ديگري سوق دهد، گفت: بايد هنرمندان و استعدادهايي که در اين زمينه وجود دارد شناسايي شده و به درستي از آنان حمايت و زمينه هاي فعاليت آنان را فراهم نماييم.

مروج الشریعه، با بیان اینکه نمي توان جلوي رشد تکنولوژي اطلاعات را گرفت، گفت: بايد با الگوسازي و مديريت محتواي فضاهاي مجازي و موارد مشابه تلاش کنيم تا ضمن عدم ايجاد محدوديت و ممنوعيت در اين موارد، آنچه كه مد نظر بوده و متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم ملي-مذهبي خودمان است را به جامعه القاء كنيم.

استاندار خراسان جنوبی، با اشاره به اینکه امروز فرهنگ و هنر با تکنولوژی اطلاعات گره خورده است، گفت: ارتباط تکنولوژي اطلاعات با مفاهيم عميق فرهنگي - هنري و هدفمند به مردم خصوصاً جوانان بايد به عنوان يك اولويت مهم كاري مورد توجه مسئولين و متوليان امر قرار گيرد.

مروج الشریعه، انجمن های هنری و تشکل هاي فرهنگي - ادبي را ياريگر مسئولين دانست، گفت: بايد تکريم هنرمندان و موسيقي دانان ما کاملاً مشروع و ضابطه مند به انجام برسد.