دوشنبه     29/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 330

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ مهندس آرین رئیس سازمان شب گذشته در نشست مشترک کارگروه اشتغال و كمیسیون هماهنگي بانك هاي استان حضور یافت.

 

 

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: پيگيري، مهمترين بخش در روند اجرايي طرح هاست كه مورد غفلت واقع شده است؛ پيگيري بايد به صورت مستمر تا حصول نتيجه قطعي ادامه يابد.

وی همچنین گفت: مديران دستگاه هاي اجرايي و فرمانداران، کليه فرآيندها را مطابق دستورالعمل ها و آيين نامه هاي اجرايي تخصصي جهت جذب حداکثري تسهيلات مرتبط با قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري به دقت پيگيري و اجرا كنند.

استاندار افزود: برای اینکه به توسعه برسيم به پيگيري مستمر جداي از هر گونه شعار و فرافکني و واژه هاي بازدارنده نياز داريم و آنچه مسلم است پيگيري فقط يک شاخص دارد و آن هم نتيجه قطعي است با هر گونه پاسخي.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی بيان کرد: تمامي دستگاه هاي اجرايي همه طرح هاي توسعه روستايي و عشايري را در اسرع وقت و در چارچوب ضوابط به بانک ها معرفي کنند تا از شاخص هاي ملي عقب نمانيم.

**یکی از دلایل زمان بر شدن فرآيند توسعه استان خراسان جنوبي، از دست دادن زمان و عدم پيگيري مستمر طرح ها است.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه جلسه با بیان اینکه نبايد در فرآيندسازي ها توقف ايجاد کرد زيرا اين روند بسيار وقت گير است و حق مردم در اين راستا ضايع مي شود خاطر نشان ساخت: يکي از دلايل زمان بر شدن فرآيند توسعه استان خراسان جنوبي، از دست دادن زمان و عدم پيگيري مستمر طرح ها است كه از هيچ يك از دستگاه هاي اجرايي و بانك ها نخواهم پذيرفت. دکتر مروج الشریعه اظهار کرد: طبق ابلاغیه ای که به فرمانداران ارسال خواهد شد، فرمانداران ۱۱شهرستان استان كارگروه ويژه اي براي طرح اشتغال روستايي و عشايري ايجاد كنند تا تكليف بانك ها در موضوعات اعتباري و تسهيلات روشن شود و بر همين اساس فرمانداريها ارزيابي خواهند شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در مرحله اول تخصيص اعتبار روستايي و عشايري بايد بيشترين همت را به کار بنديم گفت: حتي يک دقيقه زمان نبايد بيهوده صرف شود و گزارش اقدامات فرمانداران به صورت لحظه اي رصد شود.

وی تصریح کرد: هر فرمانداری حداقل بايد هفته اي سه يا چهار جلسه براي جذب اعتبارات و تسهيلات بانکي و اشتغالزا برگزار کرده و گزارش پيشرفت كار را به صورت روزانه به دبيرخانه كارگروه اعلام كند.

**فرمانداران سراسر استان، کارگروه ویژه اشتغال شهرستان را در اسرع وقت جهت بررسی فوری طرح ها تشکيل دهند.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود با بيان تاکيد بر اينکه دستگاه هاي تخصصي بايد دستورالعمل هاي موجود را در اختيار فرمانداران قرار دهند تصريح کرد: فرمانداران سراسر استان نيز، كارگروه ويژه اشتغال شهرستان را در اسرع وقت جهت بررسي فوري طرح هاي ذي زبط تشكيل دهند.

مقام عالی دولت در استان گفت: باید بدانیم اگر منابع تخصيص يافته و تسهيلات بانکي سهم استان را براي اين استان جذب کرده ايم وظيفه خود را انجام داده ايم در غير اينصورت جز اتلاف وقت و از بين بردن سهم مردم کاري انجام نداده ايم و بايد پاسخگوي مردم باشيم. مروج الشریعه گفت: امروز امانت مردم را در دست داریم در حالی که مردم گرفتارند و بايد اين حقيقت را دريابيم کسي که در زندان گرفتار است شايد من و شما مسئول باشيم. استاندار خراسان جنوبی در پایان یادآور شد: بايد به دغدغه هاي مردم در زمينه اشتغال، معيشت و رفاه مردم، پيشگيري از اتلاف وقت مردم در دستگاه هاي خدمات رسان به سرعت پاسخگويي داشته باشيم.

 سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی