یکشنبه     28/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 520

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛مهندس آرین رئیس سازمان روز گذشته در جلسه کارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان حضور یافت.

 

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت : خراسان جنوبي داراي ظرفيت ها و توانمندي هاي بسيار مناسبي در حوزه گردشگري است که توجه به آنها مي تواند زمينه هاي اشتغال پايدار را نيز ايجاد نمايد.

سيد مجتبي علوي مقدم ، به زيرساخت هاي گردشگري در اين استان به عنوان يک موضوع مهم اشاره کرد و ادامه داد: يكي از زيرساخت هايي كه در اين استان بايد مورد توجه قرار گيرد استمرار پروازها به تهران و ساير نقاط كشور از جمله كيش و عتبات عاليات است. وی یکی از راه هاي معرفي استان را موضوع صنايع دستي و اماکن تاريخي برشمرد وخاطر نشان ساخت: صنايع دستي اين استان داراي ويژگي هاي خاص و منحصربه فردي است که مي تواند به عنوان يك ظرفيت مهم در راستاي معرفي اين استان مورد توجه برنامه ريزان و متوليان امر قرار گيرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، به نامگذاري يکي از روزها در تقويم به عنوان روز بيرجند اشاره کرد و ادامه داد: از آنجا که بيرجند خاستگاه علما و دانشمندان بسيار زيادي است نامگذاري اين روز مي بايست داراي ريشه هاي معنوي و مذهبي بوده و ارزش هاي اسلامي و انقلابي نيز در اين نامگذاري مورد توجه ويژه قرار گيرد.

علوی مقدم، حمایت از سرمایه گذاري در اسان خصوصاً در حوزه صنايع دستي و گردشگري را از مهمترين اولويت هاي کاري اين استان دانست و تصريح کرد: تفکر حمايت از سرمايه گذاري در اين استان بايد عوض شده و حمايت از فعالين اقتصادي در حوزه گردشگري بايد بطور جد مورد توجه قرار گيرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي، بابيان اينکه زمينه براي حضور گردشگران در استان بايد بيش از پيش فراهم شود، افزود: اين امر تا حد زيادي به رفتار مديران و نحوه برخورد آنها باسرمايه گذاران در اين حوزه مرتبط است.

علوی مقدم، با بیان اینکه فلسفه وجودي قوانين و مقررات تسريع امور و کمک به مردم است، افزود: مسئولين بايد قوانين و مقررات را تاجايي كه روح قانون خدشه دار نشود را به نفع سرمايه گذاران و مردم لحاظ نموده تاهرچه بيشتر زمينه هاي جذب وحمايت از اين عزيزان در استان فراهم شود.

وی تحول در حوزه گردشگری را لازمه کار در استان خراسان جنوبی دانست و تصريح کرد: تحول زماني اتفاق مي افتد که تفكر و نوع نگاه به سرمايه گذار در استان تغيير كند و اميدواريم نگاه حمايت از فعالان در حوزه هاي صنايع دستي و گردشگري نيز وارد فاز تازه اي گردد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی