دوشنبه     29/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 819

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبیبه گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی،محمدهادی آرین رئیس سازمان روز گذشته در جلسه طرح توسعه شهرستان نهبندان حضور یافت.

 

 

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه بازنگری طرح توسعه نهبندان را مورد تاکيد جدي قرار داد و گفت: بايد تلاش کنيم تا طرح توسعه نهبندان از منظر توسعه اي مورد توجه قرار گيرد تا بتوان زمينه هاي رشد و نيز تثبيت جمعيت در اين شهرستان را بيش از پيش فراهم ساخت.

وی خاطر نشان ساخت: طرح توسعه نهبندان بايد بر اساس شرايط و نيازهاي روز و نيز منطبق بر شرايط منطقه اي و مبتني بر اسناد بالادستي در حوزه قوانين و مقررات کشوري مورد بازنگري قرار گيرد تا بتوان ضمن بروزرساني از ظرفيت هاي آن بهترين استفاده صورت گيرد.

مروج الشریعه، یادآورشد: باید تلاش کنيم تا از طريق اخذ مجوزهاي نرم افزاري در حوزه اختيارات قانوني و تفويض آنها به استان هر چه بيشتر زمينه هاي جذب سرمايه گذاران و فعالين بخش خصوصي را از طريق ارائه مشوق هاي لازم در حوزه هاي مختلف فراهم ساخت. استاندار خراسان جنوبی، برگزاری مستمر جلسات طرح توسعه نهبندان را مورد تاکید قرار داد و گفت: سفر مقام معظم رهبري يک فرصت بسيار مناسب براي مديران استاني است تا با احصاء نيازها و مشکلات موجود سطح مطالبه گري استان را در اين زمينه هرچه بيشتر افزايش داده و بتوانيم در جهت حل مشكلات اين شهرستان بيش از پيش تلاش كنيم.

وی تثبیت ونگهداشت جمعیت در استان و شهرستان نهبندان را از اولويت هاي مهم کاري برشمرد و خاطر نشان ساخت: بايد تلاش کنيم تا با ارائه مشوق هاي لازم حتي زمينه هاي نگهداشت نيروهاي تخصصي بخش حاکميتي را در استان و شهرستان ها هر چه بيشتر فراهم نماييم در غير اين صورت در آينده اي نه چندان دور استان از نيروهاي فرهيخته و اهل تفكر خالي خواهد شد و اين ضرري است كه با پول واعتبار قابل جبران نخواهد بود.

مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه زمان در اجراي طرح توسعه نهبندان نبايد از دست برود افزود: دستگاه هاي استاني که تعهدات شهرستاني دارند هرچه سريعتر طرح ها وپروژه هاي خود در شهرستان نهبندان را دنبال و اجرايي کنند.

این گزارش حاکیست؛ در این جلسه که با حضور مديران دستگاه هاي اجرايي ذي ربط نماينده مردم شهرستان هاي نهبندان و سربيشه در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار اين شهرستان حضور داشتند طرح توسعه نهبندان به صورت تخصصي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.