دوشنبه     29/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 739

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس آربن رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، روز گذشته در جلسه کارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان حضور یافت.

 

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در این جلسه گفت: مسيرهاي گردشگري و آفرود پيشنهادي در کويرهاي مستعد نهبندان و بشرويه و ساير مناطق استان، پس از شناسايي و بررسي كارشناسي توسط كارگروه ، جهت بهره برداري معرفي خواهند شد. محمد فرهادي در خصوص طرح منطقه نمونه گردشگري شهرستان بشرويه با بيان اينکه از ابتداي اين پروژه، بايد معضل سرمايه گذاري ديده مي شد، تصريح کرد: با توجه به اهميت اين طرح و ضرورت حمايت از اينگونه ظرفيت ها در استان، در سريع ترين زمان ممكن مشكل سرمايه گذار اين منطقه رفع خواهد شد.

رئیس کارگروه میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري استان، در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سرمايه گذاري نهادهايي نظير بنياد برکت و جانبازان در چند روستاي هدف گردشگري استان کرمان، خاطر نشان كرد: ادارات استان و به ويژه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ، مي توانند از طريق ايجاد طرح هاي مشاركتي در بخش گردشگري با اين نهادها وارد مذاكره و همكاري شوند.

فرهادی، پتانسیل روستایي استان را در حوزه گردشگري مطلوب دانست و از مديران مرتبط استاني خواست، مقدمات کار را براي شناسايي و معرفي روستاهايي که قابليت ثبت ملي دارند انجام دهند.

وی، از مدیر کل میراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان، خواست در راستاي شناساندن آثار تاريخي و گردشگري استان به گردشگران، فعاليت هاي گسترده تري صورت گيرد و خاطر نشان کرد: در اين راستا همکاري ساير دستگاه هاي استان به ويژه صدا و سيما از اهميت ويژه اي برخوردار خواهد بود.

فرهادی، در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به تجربه خوبي که در بحث ساخت و سازهاي جديد در روستاهاي تاريخي استان نظير خور و ناي بند و جديدا در روستاي فورگ توسط بنياد مسکن صورت پذيرفته است، تصريح کرد: لازم است در زمينه تنظيم ضوابط و آيين نامه هاي مرتبط در خصوص ساخت و ساز در روستاهاي تاريخي و مستعد گردشگري استان، تهميادتي پيش بيني شود كه هم به ابنيه تاريخي روستا صدمه اي وارد نشود و هم توسعه استان دچار اختلال نشود.