دوشنبه     29/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 684

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی روز گذشته در جلسه شوراي اقامه نماز استان حضور یافت.

 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، در این جلسه گفت: نماز به عنوان يکي از مهمترين فرائض ديني از جايگاه خاصي در سطح دستگاه هاي اجرايي استان برخوردار است ؛ از اين رو بايد تلاش کنيم تا آثار و بركات اين فريضه مهم ديني در رفتار و گفتار كاركنان متجلي شود.

بي بي عصمت سرفرازي، امر به معروف و نهي از منکر را از مهمترين کاركردهاي نماز دانست و تصريح كرد: مديري كه اول وقت براي انجام فريضه نماز در نمازخانه حاضر مي شود بايد در عمل به وظايف و رسالت هايي كه سازمان بر عهده او گذاشته نيز به نماز و فلسفه اقامه آن تمسك جويد.

وی خاطر نشان ساخت: شخصی که برای حفظ پست سازماني و جايگاه اداري خود به هر وسيله اي متوسل مي شود و بکارگيري هر وسيله اي را براي رسيدن به هدف مجاز مي شمارد، قطعاً نتوانسته عميقاً نماز را به عنوان وسيله اي براي تقرب به خداوند درک نمايد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، ارزيابي چگونگي برگزاري نماز در دستگاه ها را بخشي از فرآيند ارزيابي نماز دانست و تصريح کرد: بايد آثار برگزاري نماز را بتوان در بين مديران و کارکنان دستگاه ها در برخورد با مردم، گره گشايي از كار آنان و نيز رسيدگي به مشكلات و درخواست هاي مراجعين به وضوح مشاهده كرد؛ در غيراين صورت نتوانسته ايم به هدف مورد نظر دست پيدا كنيم.

سرفرازی، خاطر نشان ساخت: زمانی می توان گفت که نماز داراي اثرات مناسب در دستگاه ها بوده که اخلاقيات در دستگاه ها حاکم شده و منكرات در سطح آن دستگاه از جمله غيبت ، دروغگويي و... از بين رفته و يا به حداقل ميزان ممكن كاهش يابد.

وی به نقش مهم مدیران در درونی کردن نماز در دستگاه هاي اجرايي اشاره کرد و ادامه داد: از ديگر عوامل مهم در برپايي باشکوه نماز در دستگاه هاي اجرايي استفاده از تجارب و ظرفيت هاي علمي و فرهنگي افراد مجرب، توانمند و با درجه علمي بالا و مجهز به علم روز در بخش هاي مختلف است چرا كه فطرت انسان ها همواره تشنه آموختن و فراگيري نكات جديد است. وی ادامه داد: دستگاه هایی که از حيث برپايي نماز داراي بالاترين امتياز هستند بايد زمانيکه مخاطبين به آن دستگاه مراجعه مي کنند احساس آرامش و سكينه روحي و قلبي كرده و مطمئن باشند كه مدير و كاركنان آن دستگاه در كوتاه ترين زمان از تمام ظرفيت كاري و اداري خود براي حل مشكلاتش استفاده مي كنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، با بيان اينکه خوشبختانه نماز در بين اهالي مردم اين استان از جايگاه بسيار بالايي برخوردار است، افزود: دستگاه هاي اجرايي استان نيز اهميت بسيار زيادي براي نماز اول وقت و اقامه نماز جماعت قائل هستند.

سرفرازی، به تاکید مقام معظم رهبری به موضوع برگزاري اجلاس سراسري نماز اشاره کرد و افزود: آماده هرگونه مساعدت و همکاري در برگزاري باشكوه و مناسب اجلاس استاني نماز هستيم.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی