دوشنبه     29/مرداد/1397 
دسته: اخبار
بازدید: 1009

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی  به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی روز گذشته در جلسه کارگروه تخصصي اشتغال استان حضور یافت .

در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، گفت: يکي از مهمترين موضوعاتي كه همواره در دستور كار دولت و نظام بوده موضوع اشتغال و رفع معضل بيكاري است كه تاكنون در اين زمينه اقدامات بسيار مناسبي از سوي دولت يازدهم انجام شده است.

بي بي عصمت سرفرازي، به بسته هاي حمايتي که دولت در زمينه مشوق هاي اشتغال در نظر گرفته اشاره کرد و اظهار داشت: مديران تلاش كنند تا سهم استان را از اين بسته ها دريافت نمايند.

وی به سهم اعتباری استان در این زمينه اشاره کرد و افزود: باطرح ها و برنامه هاي مختلفي که دولت در زمينه اشتغال ارائه کرده وظيفه مسئولين در بخش هاي مختلف سنگين تر از قبل شده و بايد جدي تر از گذشته به آن پرداخته شود.

وی به طرح تکاپو به عنوان یکی از اين طرح ها اشاره کرد و گفت: در اين طرح علاوه بر توجه به توليدكنندگان، موضوع بازار فروش محصولات نيز به عنوان يك اولويت مهم مورد توجه قرار گرفته است. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، به طرح کارورزي دانش آموختگان به عنوان يکي ديگر از طرح هاي دولت در زمينه اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: طرح كارورزي در محيط واقعي كار در راستاي ارتقاي مهارت آموزي كارآموزان از ديگر مواردي است كه از سوي دولت مورد توجه قرار گرفته وارد فاز اجرايي شده است.

سرفرازی، اشتغال روستایی را مورد تاکيد قرار داد و خاطر نشان ساخت: با ابلاغي که از سوي معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري صورت گرفته تفاهم نامه اي نيز فيمابين دستگاه هاي اجرايي ذي ربط در استان به انجام خواهد رسيد و شاهد اقدامات خوبي نيز در اين زمينه خواهيم بود.

وی به اعتماد مردم به دکتر روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات رياست جمهوري اشاره کرد و ادامه داد: اعتماد مردم به دولت به عنوان يک سرمايه مهم اجتماعي بايد مورد توجه قرار گرفته و مديران بايد با كار و تلاش شبانه روزي و بي وقفه اين اعتماد را پاسخ گويند. وی به سهمیه در نظر گرفته شده برای دستگاه هاي اجرايي در زمينه ايجاد اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: دبيرخانه اين کارگروه بايد با رصد اقدامات دستگاه ها در اين زمينه ، نقاط قوت و ضعف هاي موجود را شناسايي کرده و در پايان سال نيز گزارشي از اقدامات دستگاه ها در اين رابطه ارائه نمايند تا بتوان به اهداف مشخص شده در اين زمينه دست يافت. وی استفاده بهینه از امکانات و اعتبارات دستگاه های اجرايي در زمينه ايجاد اشغال را مورد تاکيد جدي قرار داد و افزود: با تفاهم نامه اي که در اين رابطه به امضاء خواهد رسيد اميد است از امكانات و اعتبارات موجود بتوان به نحو مطلوب و بهينه در راستاي ايجاد اشتغال خصوصاً در حوزه روستايي استفاده كرد.

این گزارش حاکیست ؛ دراین جلسه برنامه اشتغال فراگير ابلاغي از سوي معاون اول رئيس جمهوري و پروژه ارتقاي توليد و توسعه پايدار در دشت ها و مناطق روستايي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی