یکشنبه     28/مرداد/1397 

IMG 7559

محمد هادی آرین ؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به اتفاق تعدادی از مدیران سازمان با حجه الاسلام محمد تقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان دیدار و از تلاشها و پیگیری های ایشان در راه اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت و تحقق            آرمان های حضرت امام(ره)  و منویات حکیمانه مقام معظم رهبری در ارایه خدمت به خانواده های شهدا و جانبازان قدردانی نمود .

IMG 7545newnews EToolsFile IMG 20180814 سی080905 c12a999a b96c 4bb5 bdeb b66e1efca40b

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی که در جلسه شوراي فني استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: دستگاه هاي اجرايي استان مکلفند در اجراي پروژه هاي عمراني لزوماً از مصالح بومي توليدي در استان استفاده نمايند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، سيد مجتبي علوي مقدم، با بيان اينکه برخي دستگاه ها در اجراي پروژه هاي عمراني خود اقدام به خريد مصالح از خارج از استان نموده اند افزود: اين دسته از دستگاه ها بايد دلايل فني و مستندات خود را در اين زمينه به دبيرخانه شورا ارائه نمايند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، ادامه داد: در صورت غير قابل قبول بودن اين دلايل و مستندات ، دستگاه هاي نظارتي بايد به وظيفه خود در اين رابطه عمل نمايند.
علوی مقدم، ضمن تاکید بر سرپا نگهداشتن پروژه های عمراني و کارگاه هاي مربوطه، گفت: در اين شرايط همه بايد در کنار يكديگر به دنبال راه حلي براي حل مشكلات و سرپا نگهداشتن پروژه هاي عمراني باشيم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، با بيان اينکه از تمامي ظرفيت هاي قانوني و اداري و اختياراتي که داريم براي کمك به پيمانكاران استفاده خواهيم كرد، ادامه داد: امروز دشمن در يك جنگ تمام عيار اقتصادي به دنبال ايجاد شكاف بين فعالين اقتصادي و مسئولين دولتي است از اين رو علاوه بر اينكه نبايد اجازه اين كار را به آنها داد بلكه بايد اقدامات بگونه اي باشد تا اين شكاف پر شده و با هم دلي در راستاي رفع مشكلات و برون رفت از مشكلات فعلي برنامه ريزي جدي تري داشته باشيم.
علوی مقدم، ادامه داد: باید تیمي متشکل از انجمن ساختمان و راه سازي و نيز مسئولين دستگاه هاي اجرايي ذي ربط تشکيل و مشکلات پيمانكاران دسته بندي شده و راه هاي حل رفع آنها نيز به صورت كاربردي پيشنهاد گردد تا بتوان به يك راه حل منطقي و مناسب دست يافت.newnews EToolsFile IMG 20180815 105632 7d2518e0 1df7 4d6c a477 379dcd8b1a8b

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ، که ظهر امروز در جلسه کارگروه امور زيربنايي و شهرسازي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: در حال حاضر يکي از مهمترين موضوعاتي كه بايد مورد توجه قرار گيرد صرفه جويي و استفاده درست از منابع آبي است از اين رو آموزش و فرهنگ سازي در اين زمينه بايد بطور جد مورد توجه قرار گيرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، سيد مجتبي علوي مقدم، به کمبود نزولات آسماني و نيز کاهش منابع آبي در استان و كشور اشاره كرد و ادامه داد: بايد با عزمي جمعي موضوع استفاده درست از منابع آبي به يك فرهنگ تبديل شده و همه در اين زمينه وارد ميدان عمل شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، به نقش مهم رسانه ها در اين زمينه اشاره کرد و ادامه داد: رسانه ها خصوصاً رسانه ملي بايد جدي تر از قبل در اين رابطه ورود کرده و در زمينه هاي مختلف از جمله آموزش هاي عمومي در ارتباط با مصرف بهينه آب اقدام لازم را صورت دهند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ، به ارائه برنامه هاي ۱۴۲۰ شرکت آب و فاضلاب استان اشاره کرد و ادامه داد: اداره کل بنياد مسكن و نيز شركت برق استان برنامه هاي ۱۴۲۰ خود را ارائه نمودند اين در حاليست كه ساير شركت هاي خدمات رسان نيز بايد هرچه سريعتر برنامه هاي خود را ارائه نمايند.
علوی مقدم، به موضوع صدور موافقت اصولی برای احداث کمپ هاي گردشگري در استان اشاره کرد و افزود: در اين زمينه نيز مسئولين ذي ربط بايد تلاش کنند تا با استفاده از نظرات نخبگان و صاحبان امر كمپ هاي گردشگري درجه بندي شوند و در خصوص استقرار آنها طرح جامعي براي استان تهيه گردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، ادامه داد: رعايت فاصله هاي مجاز بين کمپ هاي گردشگري و نيز توجه به مباحث اقتصادي در صدور اين موافقت نامه ها بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.
علوی مقدم، با بیان اینکه در بخش واگذاري زمين به سرمايه گذاران بايد بررسي هاي لازم ازسوي مسئولين ذي ربط صورت گيرد ادامه داد: بعد از واگذاري زمين بايد زمان بندي لازم به منظور اجراي عمليات ساختماني و بارگذاري لازم صورت گيرد در غير اين صورت بعد از مدت يک سال در صورتيکه اقدام موثري صورت نگيرد ، زمين بازپس گرفته شده و به افرادي واگذار گردد كه واقعاً قصد سرمايه گذاري دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی این جلسه با حضور عباسی مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان برگزار شد.

 newnews EToolsFile IMG 20180814 080905 c12a999a b96c 4bb5 bdeb b66e1efca40b

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی،که صبح امروز در کارگروه استاني ساماندهي گلزار شهداي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: با توجه به همسان نبودن طرحهاي ساماندهي گلزار شهداء و نيز تفاوت هزينه ها درمزارهاي مشابه، اجراي طرح هاي زيبا و با معماري ايراني-اسلامي و هزينه کم و يكسان در ساماندهي گلزار شهداي استان ها در دستور كار مسئولين ذي ربط قرار گيرد.
به گزارش  روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، سيدمجتبي علوي مقدم، با بيان اينکه همه ما مکلفيم به مقام شامخ شهداء توجه كنيم، ادامه داد: همه ما در هر جايگاهي كه هستيم وظيفه شرعي، قانوني و اداري و اخلاقي داريم كه به هر نحو ممكن به شهداء توجه كرده و در راستاي رفع مشكلات موجود در بخش هاي مختلف تلاش كنيم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي، ضمن تاکيد بر سبک سازي سازه هاي گلزار شهداء در استان گفت : در حال حاضر به دليل يک شكل نبودن سازه ها و يادمان ها در مزارهاي مشابه، ممكن است در برخي مواقع هزينه هاي اضافي بر بدنه اجرايي بنياد شهيد وارد شود كه اين امر قطعاً مورد تائيد شهداي عزيز و خانواده گرانقدر آنان نيست.
علوی مقدم، افزایش سطح کیفي طرح ها و المان هاي گلزار شهدا را مورد تاکيد قرار داد و افزود: مسئولين تلاش کنند تا ضمن زيبا سازي و يكسان سازي گلزارهاي مشابه نسبت به افزايش سطح كيفي طرح ها و المان ها نيز اقدامات و پيگيري هاي لازم صورت گيرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي، ضمن تاکيد بر تامين خدمات مورد نياز گلزارهاي شهداء از سوي شرکت هاي خدمات رسان استان از جمله برق، آب و گاز، گفت: شرکت هاي خدماتي استان با توجه به مفاد قانوني از جمله ماده ۱۱ قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و ماده ۸۶ قانون برنامه ششم توسعه كشور، سهم استان را از اعتبارات ملي وزارتخانه ها در خصوص تامين خدمات مورد نياز در گلزار شهداء به خصوص برق را پيگيري و اقدام و برنامه ريزي لازم را صورت دهند.
علوی مقدم خاطرنشان ساخت: بنیاد شهید و امور ايثارگران برابر تفاهم نامه فيمابين سازمان شهرداريها و دهياريهاي کشور، بعد از اتمام عمليات ساخت گلزار شهداء آنها را براي نگهداري و اقدامات بعدي به دهياريها و شهرداريهاي مربوطه تحويل نمايند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی این جلسه با حضور آرین رئیس سازمان برگزار شد.