استاندارخراسان جنوبی که ظهر دیروز در جلسه نشست هم اندیشی مدیران رسانه ها و مطبوعات استان سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود: رسانه ها به عنوان بازوان اجرایی مدیران باید منادی وحدت ، انسجام و امید و نشاط در جامعه باشند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی ، سید علی اکبر پرویزی، با بیان اینکه رسانه ها می بایست مزیت ها و ظرفیت های استان را به طرق مناسب و مطلوب اطلاع رسانی نمایند، گفت: سیاه نمایی ، ضعیف و محروم نشان دادن استان علاوه بر اینکه موجب یاس و ناامیدی در مردم خواهد شد زمینه های سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران در استان را نیز از بین خواهد بود و یا آن را کمرنگ خواهد کرد. وی ضمن تاکید بر حل و فصل مشکلات رسانه های استان در بخش های مختلف گفت: این نشست ها باید به صورت فصلی و با دستورکارهای مشخص به منظور حل مشکلات صنفی رسانه های استان و نیز تلاش به منظور رسیدن به راه حل های منطقی در راستای برون رفت از مشکلات استان در زمینه های مختلف برگزار خواهد شد. وی ضمن تاکید بر فعال تر شدن خانه مطبوعات استان گفت: آماده مساعدت با نهادهای ذی ربط از جمله جهاد دانشگاهی به منظور برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی ویژه خبرنگاران و فعالین حوزه رسانه در استان هستیم. وی با بیان اینکه مشارکت مردم ، فعالیت احزاب و تلاش رسانه ها سه مولفه مهم در زمینه جلوگیری از فساد در سطوح مختلف می باشد، گفت: با توجه به فعالیت فصلی احزاب در کشور و استان لازم است تا رسانه ها بیش از پیش بدور از فضاهای احساسی و سیاسی به رسالت اصلی خود واقف بوده و با شناسایی دقیق و درست مشکلات و تنگناها خصوصاً در حوزه های فساد اداری، مالی، اقتصادی، سیاسی و... آنها را قبل از رسانه ای شدن به مسئولین ذی ربط انعکاس دهند. وی فساد را نقطه آسیب مشترک در تمامی نظام های سیاسی در دنیا دانست و افزود: اگر جلوی ظلم و فساد گرفته نشود قطعاً دچار مشکلات فراوانی در آینده خواهیم شد که در این زمینه رسانه ها نقش بی بدیلی بر عهده دارند. مقام عالی دولت در استان، ضمن تاکید بر همکاری مطلوب مدیران با رسانه های استان، گفت: مسئولین می بایست به نحو مطلوب و مناسب با رسانه ها و خبرنگاران استان همکاری داشته باشند و در اسرع وقت نسبت به ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند. پرویزی، ادامه داد: مدیران روابط عمومی در دستگاه های اجرایی نیز اطلاع رسانی دو طرفه را به عنوان یک اصل مورد توجه قرار دهند و ضمن انعکاس خدمات دولت در زمینه های مختلف زمینه های انعکاس مشکلات مردم و رسانه ها را به مدیران نیز فراهم نمایند. وی با بیان اینکه جلسات و نشست های مختلف در استان باید دارای خروجی مناسب باشد گفت: مدیران بخش های مختلف از دادن وعده هایی که ممکن است امکان تحقق آنها درآینده وجود نداشته باشد پرهیز کنند چرا که این امر موجب ایجاد بی اعتمادی عمومی در جامعه خواهد شد. وی با بیان اینکه مدیران اجازه تهدید و یا محدودکردن خبرنگاران را ندارند گفت: بروزرسانی وب سایت های دستگاه های اجرایی به منظور انعکاس خدمات دولت در بخش های مختلف باید مورد توجه مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد. وی به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان "اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل "اشاره کرد و ادامه داد:تا کنون در این زمینه اقدامات بسیار مناسبی صورت گرفته که رسانه ها می توانند به طرق مقتضی نسبت به انعکاس آنها اقدام کنند. وی استفاده از روش های نوین ارتباطی را در زمینه اطلاع رسانی مورد تاکید قرار داد و افزود: تقویت وحدت و انسجام عمومی به عنوان یک اصل مهم و اساسی می بایست مورد توجه قرار گیرد چرا که در غیر این صورت تمامی تلاش ها و پیگیری ها برای رسیدن به توسعه بی نتیجه خواهد ماند.
این گزارش حاکیست، در این جلسه هر یک از مدیران مطبوعات و رسانه های استان به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه ها و مباحث و مشکلات کاری خود پرداختند.

معرفی رئیس سازمان

مهندس محمّدهادی آرین

پروژه های قابل واگذاری استان

سایت های مرتبط

آخرین بروز رسانی

پنج شنبه 05 اسفند 1395 9:41:27 ق ظ .

آمار بازدیدکنندگان

امروز280
دیروز335
هفته280
ماه8332
کل73227

6
آنلاین
دوشنبه, 09 اسفند 1395 15:50

شعار سال

اقتصاد مقاومتی ، اقادام و عمل