به گزارش روابط عمومی سازمان ، مراسم آئین افتتاح مرحله حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 روز چهارشنبه 28 مهر ماه سال جاری در محل فرمانداری شهرستان بیرجند با حضور جناب آقای پرویزی استاندار محترم خراسان جنوبی، مهندس آرین رییس سازمان برنامه و بودجه و مدیر اجرای سرشماری در استان و و جمعی از مدیران استانی و رده های اجرایی سرشماری برگزار گردید.

استاندار خراسان جنوبی در این مراسم و در جمع مامورین و متدصیان اجرای این طرح در شهرستان بیرجند گفت: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته از سوی مرکز آمار ایران ، خراسان جنوبی جزو اولین استان ها در زمینه اجرای طرح سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن انتخاب شده که از همکاری مناسب مردم عزیز استان تشکر و قدردانی ویژه ای می نمایم.

وی آغاز مرحله حضوری طرح سرشماری نفوس و مسکن را تکمیل کننده اقدامات انجام شده در حوزه سرشماری اینترنتی دانست و تصریح کرد: مامورین آمارگیر به دقت و با صبر و حوصله نسبت به انجام وظیفه خود اقدام کنند و از بروز هرگونه رفتاری که ممکن است مردم را دچار نگرانی و اضطراب کند پرهیز کنند. وی خوش رویی و رفتار مناسب با مردم را مورد تاکید قرار داد و افزود: میزان مشارکت مردم استان خراسان جنوبی همواره در اوج بوده که این امر نشان از فرهیختگی و فرهنگ بالای مردم این استان است.

وی کم شماری و زیاد شماری را مورد انتقاد قرار داد وافزود: با توجه به آماری که در حال حاضر وجود دارد در صورتیکه در یکی از بخش های مورد سرشماری ، کاهش و یا افزایش معناداری مشاهده شود قطعاً نسبت به بازبینی آمار و یا حتی بازشماری بخش های مربوطه دستورات لازم را صادر خواهیم کرد.

وی ضمن تاکید بر همکاری دستگاه های اجرایی با دست اندرکاران این طرح در استان، گفت: مدیران و دستگاه های اجرایی که بیشترین تلاش و همکاری را در این زمینه داشته باشند شناسایی و مورد تشویق قرار خواهند گرفت و با دستگاه هایی که همکاری لازم را نداشته باشند برخورد خواهد شد.

همچنین در این مراسم رییس سازمان برنامه و بودجه استان ضمن قدردانی از مشارکت پر شور مردم استان خراسان جنوبی افزود: مردم استان با حرکت و وفاق ملی خود در مرحله اینترنتی سرشماری وفاداری خود را با سیاست های نظام اعلام کردند.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن خراسان جنوبی با اشاره به رتبه نخست مشارکت مردم استان در سرشماری اینترنتی، گفت: این میزان مشارکت حدود دو برابر انتظار مرکز آمار ایران بود و مردم خراسان جنوبی از نظر میزان مشارکت در سرشماری اینترنتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده اند.

آرین با اشاره به اقدامات انجام شده برای اجرای سرشماری حضوری در استان، بیان داشت: در این راستا طی دو سال گذشته حدود ۲۲هزار هکتار منطقه شهری و هفت هزار هکتار منطقه روستایی توسط سازمان برنامه ریزی و بودجه مورد بازنگری و به روز رسانی شده است.

وی با اشاره به همکاری ۵۲۰نفر در انجام سرشماری نفوس و مسکن استان، بیان کرد: از این تعداد ۱۲۰نفر اعضای ستادهای سرشماری و ۴۰۰نفر نیز کارهای میدانی را انجام می دهند.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن خراسان جنوبی در پایان گفت: ۲۳۷نفر مامورآمارگیر در ۱۱شهرستان استان کار سرشماری نفوس و مسکن را به مدت یک ماه و به صورت حضوری به انجام خواهند رساند.

معرفی رئیس سازمان

مهندس محمّدهادی آرین

پروژه های قابل واگذاری استان

سایت های مرتبط

آخرین بروز رسانی

پنج شنبه 05 اسفند 1395 9:41:27 ق ظ .

آمار بازدیدکنندگان

امروز280
دیروز335
هفته280
ماه8332
کل73227

6
آنلاین
دوشنبه, 09 اسفند 1395 15:52

شعار سال

اقتصاد مقاومتی ، اقادام و عمل