معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان مورخ 95/7/5 با بیان این مطلب افزود: صدور پایانکار برای ساختمان های اداری که اصول مناسب سازی را رعایت نکرده اند، خسارت به بیت المال است و شهرداری ها بایستی همواره به این موضوع توجه داشته باشند و از صدور پایان کار خودداری نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان، نخعی نژاد با اشاره به اینکه از زمان ابلاغ دستور العمل مناسب سازی به دستگاه های اجرایی ذیربط قریب به ۱۵سال می گذرد؛ خاطر نشان کرد: ساختمان اداراتی که بعد از ابلاغ این دستور العمل احداث شده اند و مباحث مناسب سازی را رعایت نکرده اند؛ جای گله مندی است و دیگر ادارات که قبل از ابلاغ دستور العمل احداث شده اند نیز میبایست طی این همه سال، مناسب سازی می شدند که متاسفانه در این زمینه کوتاهی شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش تصادفات جاده ای و روند پیر شدن جامعه، تعداد معلولین روبه افزایش است، تاکید کرد: برای فراهم کردن حداقل های محیط شهری برای استفاده این عزیزان، شهرداری ها ملزم هستند نسبت به مناسب سازی معابر شهری اقدام و در جلسات ستاد، گزارش اقدامات را ارائه نمایند.

نخعی نژاد تصریح کرد: همه ما بخصوص متولیان بحث مناسب سازی محیط؛ ضعیف عمل کرده ایم که باید بیش از پیش در این زمینه همت و تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه چنانچه جلساتی که گرفته می شود خروجی مناسبی برای مردم نداشته باشد؛ هزینه های اداری است که به بیت المال تحمیل کرده ایم، متذکر شد: منبعد دفتر فنی و دفتر امور شهری و شوراها استانداری بر عملکرد شهرداری ها و ادارات بویژه دستگاه های خدمات رسان در این زمینه نظارت داشته باشند و دبیرخانه نیز در کنار گزارش اقدامات و توانمندی ها؛ گزارشی از کاستی ها و نقائص ادارات و شهرها را بصورت مستند ارائه نماید.

وی با تاکید براینکه با رودربایستی کار مردم انجام نمی شود؛ تاکید کرد: لازم است دبیرخانه ستاد نسبت به اولویت بندی دستگاه های خدماتی که نقص دارند بویژه ادارات شهرستانی، اقدام و برای تامین اعتبار به سازمان برنامه و بودجه استان معرفی تا در سالجاری مناسب سازی شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در همین خصوص از دبیرخانه ستاد خواست: در جلسات آتی گزارشی از نحوه هزینه کرد اعتبارات تخصیصی به دستگاه ها در امر مناسب سازی را ارائه کند.

وی همچنین از دفتر فنی استانداری خواست تا پروژه های عمرانی که مباحث مناسب سازی را رعایت نکرده اند در برنامه های افتتاحی مقامات؛ قرار نگیرند.

در این جلسه همچنین مقرر شد؛ جلسات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان حداقل هر فصل یکبار برگزار شود.

این گزارش حاکیست؛ در ابتدای این جلسه، مدیرکل بهزیستی استان و دبیر ستاد و همچنین شهرداران قاین و خوسف؛ گزارشی از اقدامات صورت گرفته در امر مناسب سازی را ارائه کردند.

معرفی رئیس سازمان

مهندس محمّدهادی آرین

پروژه های قابل واگذاری استان

سایت های مرتبط

آخرین بروز رسانی

پنج شنبه 05 اسفند 1395 9:41:27 ق ظ .

آمار بازدیدکنندگان

امروز280
دیروز335
هفته280
ماه8332
کل73227

6
آنلاین
دوشنبه, 09 اسفند 1395 15:51

شعار سال

اقتصاد مقاومتی ، اقادام و عمل