به گزارش روابط عمومی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 رئیس سازمان برنامه و بودجه، صبح پنجشنبه 18/06/1395 در اولین جلسه ستاد هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن خراسان جنوبی، با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن در سالجاری در دو مرحله اینترنتی و حضوری برگزار می شود اظهار داشت: سرشماری اینترنتی از سوم مهرماه آغاز و تا 24 مهرماه ادامه خواهد داشت و در این روش اطلاعات خانوار به روش خود تکمیلی و در سامانه www.sarshomari95.ir ثبت می شود.

محمدهادی آرین زمان سرشماری به روش مصاحبه حضوری را از 25 مهر تا 25 آبان ماه اعلام و تصریح کرد: در روش دوم با مصاحبه حضوری و مراجعه مستقیم مأموران سرشماری به وسیله تبلت اطلاعات خانوارها به ثبت خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در راستا افزایش سرعت و دقت و کاهش هزینهها، سرشماری عمومی نفوس و مسکن امسال برای نخستین‌بار در ایران از دو شیوه مدرن و الکترونیکی استفاده می‌شود، ادامه داد: بر اساس ماده 7 قانون مرکز آمار ایران تمام اطلاعات و دادههایی که در آمارگیری‌های مختلف به ثبت می‌رسد کاملا محرمانه خواهد بود و صرفا برای تهیه آمارهای کلی و عمومی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی از ثبت‌نام 993 نفر در سامانه ثبت نام متقاضیان مشارکت در اجرای سرشماری در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: شهرستان بیرجند 385 نفر، فردوس 39 نفر، نهبندان 62 نفر، بشرویه 27 نفر، خوسف 28 نفر، طبس 61 نفر، زیرکوه 59 نفر، درمیان 75 نفر، قاین 167 نفر، سرایان 52 نفر و سربیشه 38 نفر جهت مشارکت در اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 ثبت‌نام کردند.

آرین مشارکت مردم در این سرشماری را سبب کاهش هزینههای مطالعه میدانی و ارتقا جایگاه نظام آماری دانست و تشریح کرد: جلب مشارکت مردم در محافل و سخنرانی‌ها بسیار مهم است.

در ادامه جلسه سید علی اکبر پرویزی، استاندار محترم خراسان جنوبی گفت : مسئولین ذی ربط بگونه ای برنامه ریزی کنند تا از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی مانند نیروی انسانی، خودرو و سایر امکانات برای اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن به نحو مطلوب استفاده گردد.

وی با تأکید بر اینکه فرمانداران و مسؤولان باید تلاش کنند تا کار به درستی انجام شود، ادامه داد: دستگاههای اجرایی مانند فرمانداری‌ها، شهرداریها، دهیاریها، آموزش و پرورش و خانههای بهداشت در مناطق مختلف این امکان را فراهم کنند تا مردم با مراجعه با این ادارهها با امنیت خاطر به ثبت اطلاعات خانواری خود بپردازند.

استاندار خراسان جنوبی به دست آوردن آمار دقیق و صحیح را برای تصمیمگیری مسؤولان در کلان کشور ضروری دانست و اضافه کرد: اطلاعات اخذ شده از مردم یه صورت محرمانه در اختیار مرکزآمار ایران قرار خواهد گرفت.

پرویزی تسهیل امور در این زمینه را بسیار مهم دانست و گفت: اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی در این زمینه بسیار مهم و حائز اهمیت است ،از اینرو مسئولین ذی ربط در این زمینه می بایست از ظرفیت های رسانه ای و اطلاع رسانی در این زمینه به نحو مطلوب و مناسب استفاده کنند چرا که این امر قطعاً موجب افزایش مشارکت های مردمی و اجتماعی در اجرای این طرح خواهد شد.

 

معرفی رئیس سازمان

مهندس محمّدهادی آرین

پروژه های قابل واگذاری استان

سایت های مرتبط

آخرین بروز رسانی

پنج شنبه 05 اسفند 1395 9:41:27 ق ظ .

آمار بازدیدکنندگان

امروز280
دیروز335
هفته280
ماه8332
کل73227

6
آنلاین
دوشنبه, 09 اسفند 1395 15:51

شعار سال

اقتصاد مقاومتی ، اقادام و عمل